14. října 2016 17:29

Od Gandalfa k Hermioně: 4 nejlepší fantasy hrdinové

Letopisy rodu Shannara (4) - upoutávka

Gerojové bez bázně a hany!

Je tu další pondělí a s ním od 20.15 na COOLu i nový díl Letopisů rodu Shannara, našeho nového fantasy seroše! Jeho zápletka nezapře zjevnou inspiraci tím nejlepší z Pána prstenů, zároveň však sahá pro inspiraci i do temnějších kontur Hry o trůny či jinam. K poctě zdejších gerojů a gerojek jsme proto vzpomněli na 4 nejvýznamnější frajery (nebo frajerky!) z těch nejlepších filmových a seriálových fantasy. Tady je máte!

Gandalf Šedý

I když možná někteří v sérii Pán prstenů vypíchnou jako největšího hrdinu Froda, jeho úkol byl vlastně jenom neumřít po cestě k Hoře osudu. Gandalf, naproti tomu, to je panečku jiná liga! Nejenže v průběhu série bojoval s obřím démonem, ale rovněž se dočkal zrady od svého velkého kamaráda, a k tomu také vlastně i zemřel! Elijah Wood možná sbíral pozornost mladých divaček, ale byl to Ian McKellen, kdo se ve svém požehnaném věku otáčel s daleko větší kuráží!

Arya Stark

Atypické hrdiny nabízí i Hra o trůny – nebudeme totiž asi daleko od pravdy, když řekneme, že mezi zdejší vůbec nejvíce oblíbené postavy patří alkoholický liliput a narušená paranoidní holka. Jelikož Tyrion toho moc sám o sobě nezlikviduje, naše volba padla na Aryu. Nikdo jiný krom ní totiž tak krásně neilustruje skutečnost, že touha po pomstě z vás spíše než cool akčního hrdinu udělá narušenou trosku, která se raději přidá k pološílené sektě nájemných vrahů, jen aby měla mizivou šanci, že se pomstí lidem, které si vlastně už ani nemusí pamatovat.

Hermiona

Podobně jako Gandalf platí za zajímavější postavu než Frodo, i Hermiona platí za zajímavější postavu než Harry Potter. Dává to smysl – protagonisti jsou obecně psaní jako dokonale pomilováníhodní andělíčkové, ale vedlejší postavy mají potenciál zaujmout skutečnou plnokrevností! Hermiona má kladné body už za skutečnost, že není vyvolenou osobou, ale na svých výjimečných schopnostech musela tvrdě pracovat. Navíc se na ni i kouká o trošku lépe než na Daniela Radcliffa, no ne?

Conan

Lhali bychom však, kdybychom čas od času ve fantasy nepoptávali prostě drsného pořízka. Conan se možná stal prototypem myriád následovníků stejného ražení, avšak originál je jen jeden – navíc jenom Arnold má tak nadživotní rozměry, aby působil jako skutečná socha starořeckého reka! Jeho cimmerijec Conan z roku 1982 v podstatě zažehl kult moderní filmové fantasy – nejprve celou řadu pestrobarevných dobrodružáren, vůči nimž se pak vymezil Pán prstenů, vůči jeho pohádkovosti se pak vymezila Hra o trůny. Conan stál jako pravá legenda na počátku moderního věku – a je proto jenom příznačné, že musí stanout i na chvostu našeho výběru.

Letopisy rodu Shannara začínají již v pondělí ve 20.15 na Primě COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný