11. ledna 2021 00:01

5 nejlepších pokračování, na která se čekalo neúnosně dlouho

Na dobré věci se vyplatí počkat. Někdy to ale může trvat i desítky let...

Trvalo neuvěřitelných dvacet let, než se vrátili – komediální pokračování původního Blbýho a blbějšího jménem Návrat blbýho a blbějšího se vám připomene na Prima COOL již v sobotu večer. I když v téhle sérii nejde zrovna o epický příběh, podobně dlouhá čekačka přesto mnohé donutila zatlačit slzu při vzpomínce na rok 1994, éru příchodu jedničky. I tohle duo však bledne vedle pěti jiných bijáků, na jejichž pokračování se čekalo echt echt dlouho. Najdete mezi nimi zřejmě i nejednu svou oblíbenou sérii.

05) Čaroděj ze země Oz (1939) – Return to Oz (1985)

Pauza: 46 let

Pokračování původního pohádkového Čaroděje ze země Oz si na svou chvíli muselo vystát frontu dlouhých 45 let (a pár stovek dní k tomu). Return to Oz sice není nejdelším maratoncem, tohle místo patří Bambimu II, kterého od prvního dílu dělí neuvěřitelných 63 let, jelikož se však chceme věnovat jen dobrým pokračováním, musíme několik jiných bijáků opomenout. A jakkoliv je Return to Oz prazvláštní, drogově úchylný a maniakálně hororový, na ujetost původního Čaroděje ze země Oz vlastně navazuje dokonale!

04) Věc (1982) – Věc (2011)

Pauza: 29 let

Dost podobně je na tom další biják, prequel a zároveň remake Carpenterovy Věci. Film sice vypráví zápletku před původním bijákem, jehož legendárně nejasný konec dodnes vyvolává nekonečné debaty, zároveň však vlastně nová Věc znovu přišla se stejnou story jako původní film, a proto jde tak trochu i o remake. Ironické je, že silně osmdesátková atmosféra někdejší Věci není z nového filmu – odehrávajícího se oficiálně rovněž v roce 1982 – zrovna moc znát. Jakkoliv není nová Věc stejně kultovní jako někdejší film, své momenty nezapře. Co si však budeme nalhávat, Věc z roku 1982 není zrovna dílko, které nutně potřebovalo pokračování…

03) Tron (1982) – Tron: Legacy (2010)

Pauza: 28 let

Disney si od návratu Trona sliboval něco hodně velkého, vlastně jakési nové Hvězdné války. Výsledek sice nebyl špatný – zejména díky novým trikům a famóznímu ozvučení film solidně klapal – chybělo mu však pořádné srdce a správná naivita, jaká čišela z původního Trona i ze starých Hvězdných válek. Opět přitom platí, že je původní film zakončen happy endingem a žádné pokračování nevyžaduje. Nový Tron tak ambiciózní vizi hodil do koše. 28 let na pokračování totiž čekali zřejmě jenom producenti toužící po stejném zisku, jaký měli v roce 1984.

02) Návrat Jediho (1983) – Síla se probouzí (2015)

Pauza: 32 let

Tohle je sice tak trochu podvod, co si ale budeme namlouvat – navázání na PŮVODNÍ trilogii včetně výskytu PŮVODNÍCH herců byl ten hlavní důvod, proč Epizoda VII nalákala do kin diváky. Hvězdné války se od roku 1983 dočkaly mnoha dalších her, knih, komiksů, seriálů, a dokonce i tří (svého času) intenzivně vyhlížených bijáků. Jenže v žádném z nich nebylo to pravé, co si lidi kdysi zamilovali – Han, Leia a Luke. Trvalo 32 let, než hlavounům došlo, že nemá smysl znovuvynalézat kolo, protože materiál pro ten správný hvězdoválečný film… měli celou dobu na očích.

01) Šílený Max a Dóm hromu (1985) – Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Pauza: 30 let

To nový Šílený Max na Mela Gibsona skutečně tahat nemohl – i když by Mel určitě ještě ukmital akční roli, v Hollywoodu je dlouhodobě v nemilosti za svá nevymáchaná ústa, Co zas ale čekat od někoho, kdo hraje ŠÍLENÉHO Maxe, že? Co je však horší, původní snímek končí na notě Maxe, který de facto míří do postapokalyptického důchodu – na to se navazuje dost špatně. Ba ne, nový film netahal na návrat starých tváří, ale návrat staré akce! George Miller, režisér původních filmů, se vybodl na kontinuitu, z postavy Maxe udělal „legendu o mnoha tvářích“ (u 007 se tomu taky lidi nediví) a zvládl i ve svém požehnaném věku vytvořit vysokooktanovou akční jízdu s novou verzí Maxe a ze Šílené cesty se tak s gustem stal jeden z nejlepších snímků dekády. Tentokrát se třicetiletá pauza skutečně vyplatila!

Návrat blbýho a blbějšího začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný