15. prosince 2021 10:20

Nový film s Hitlerem: Pusťte si trailer válečného dramatu Mnichov: Na prahu války

Trailer filmu Mnichov: Na prahu války

České národní trauma se brzy oživí ve filmové novince, která nás zavede do dnů, kdy se rozhodovalo o budoucnosti Evropy. Snímek Mnichov: Na prahu války slibuje napínavou špionskou podívanou.

Nové britské válečné drama Mnichov: Na prahu války se pyšní velmi zajímavým obsazením. V hlavní roli britského úředníka, který se společně s německým diplomatem v roce 1938 snažil zabránit vypuknutí druhé světové války, se představí George MacKay, známý hlavně díky snímkům 1917 a Tohle je náš svět.

Ve zmíněné úloze diplomata Paula von Hartmanna jej doplní u nás zatím nepříliš proslavený Jannis Niewöhner, v dalších rolích se však objeví věhlasný Jeremy Irons jako britský premiér Neville Chamberland a dále dorazí třeba August Diehl (Hanebný pancharti) či Sandra Hüller (Toni Erdmann).

Tuto hereckou sestavu se pokusí ukočírovat režisér Christian Schwochow, který na sebe nejvýrazněji upozornil několika díly populární Koruny. Za příběhem navíc stojí stejnojmenná kniha Roberta Harrise, jenž má na svědomí třeba povedenou literární předlohu i filmový scénář ke snímkům Žaluji! či Muž ve stínu od Romana Polanskiho.

V souladu s Harrisovou špionskou knihou se tedy můžeme těšit na historický pohled, v němž si řada lidí uvědomovala, že Hitlerovy deklarované snahy o zachování míru jsou lživé. Pro českého diváka je navíc zfilmování reálií kolem mnichovské dohody obzvláště atraktivní, neboť je tato historická křivda pro spoustu z nás stále živá.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný