Jak to DiCapriovi nevyšlo: 6 nejhorších rolí slavných herců
I mistr tesař se někdy utne.
Měl to být snímek, který udělá z Matthewa McConaugheyho celosvětovou akční hvězdu - nakonec však naše nedělní Sahara platí spíše za derivát Indiana Jonese. Nic proti tomu, v kariéře ústřední mcconaugheyvské hvězdy se však jedná bezesporu o průměrnější zářez. Matthew však rozhodně není mezi herci jediným, kdo by rád zapomenul na některé své prohřešky. Čtěte šestero dalších černých skvrn na kariérách hollywoodských matadorů.
Don's Plum Bar (1995-2001)
Oběť: Leonardo DiCaprio
Oscarový Leo dnes sice hraje v nejrůznějších zajímavých filmech, zrovna nezávislý biják Don’s Plum Bar si však za rámeček zřejmě nikdy nedá. O “kvalitách” filmu, v jehož průběhu si parta postav akorát povídá v baru, náležitě vypovídá soudní pře, která se po natočení rozběhla. Producent David Stutman totiž zažaloval DiCapria a Tobeyho Maguira z toho, že se snažili zabránit distribuci filmu. Ti naopak tvrdili, že snímek měl být původně krátkometrážní, jenže filmaři jej pak natáhli na celovečerák. Snímek nakonec šel do kin až s šestiletým odstupem a jak tvrdí těch několik nebožáků, kteří měli pochybnou čest jej spatřit, bylo by zřejmě lepší, kdyby světlo světa nespatřil nikdy.
dicaptrio zentropa Zdroj: Zentropa
Zlaté časy na Ridgemont High (1982)
Oběť: Nicolas Cage
Komedie Zlaté časy na Ridgemont High z roku 1982 v mnohém předběhla pozdější éru teenagerských filmových eskapád, minimálně jeden její herec by však na celou záležitost nejraději zapomenul. Oním chudákem není nikdo jiný než Nicolas Cage, který si tu střihl jednu ze svých prvních rolí. Dekádu před tím, než se proslavil jako akční hvězda, si tu totiž dal jen krátký štěk jako člen personálu fastfoodu, což není zrovna pozice, na níž by v konkurenci herců jako Sean Penn nebo Phoebe Cates mohl jakkoliv zazářit. Pravda, Cage později vyprodukoval celou plejádu pochybných snímků jako Ghost Rider nebo Drive Angry, na triku má tak mnohem více kinematografických zrůdností. Nedůvěra v jeho rané schopnosti však jen ukazuje, že některé hvězdy stříbrného plátna možná nikdy neměly vyjít na nebesa slávy.
niccage universal Zdroj: universal
Catwoman (2004)
Oběť: Halle Berry
Pro afroamerickou krásku máme nemalou slabost, její účast v propadáku Catwoman se na tom však podílí jen díky dohře po filmu. Neslavný superhrdinský snímek si totiž oprávněně vysloužil velkou pozornost antioscarů Zlatých malin, na nichž oscarová držitelka Halle náležitě zaskórovala. Jako jedna z mála se však nepřízně osudu neštítila a pro anticenu si dokonce došla - ironicky při tom “poděkovala” všem, kteří ji do role navezli od studia Warner Bros. až po jejího agenta či režiséra filmu. Ačkoliv tak snímek rozhodně lze označit za filmový ekvivalent přírodního neštěstí, minimálně výkonu Halle Berry na Zlatých malinách lze nakonec zatleskat!
halle warner bros Zdroj: Warner Bros.
Calvin na dvoře krále Artuše (1995)
Oběť: Daniel Craig
Libové hodnocení 5% na serveru Rotten Tomatoes indikuje, že snímek Calvin na dvoře krále Artuše o cestě časem nazpět do titulní historicko-fantasy éry platí za skutečnou lahůdku! Film z delikátní americko-maďarské koprodukce se sebou vstříc propasti snažil stáhnout celou plejádu herců, jedním z nich byl však i pozdější představitel Jamese Bonda, známý Daniel Craig. Ten byl v době vzniku filmu pouhým začínajícím hercem, který bral zavděk každičkou rolí. Pitomoučké sci-fi z produkce Disneyho mu sice v kariéře příliš nepomohlo, naštěstí si však může namlouvat, že v tom rozhodně nebyl sám. Vedle něj zde totiž “zazářila” tou dobou rovněž neznámá Kate Winslet.
craig walt disney Zdroj: Walt Disney
Can I Do It ... 'Til I Need Glasses? (1977)
Oběť: Robin Williams
Ještě než se Robin Williams proslavil svými komickými i dramatickými rolemi, skoro poslal svou budoucí dráhu rovnou do hnoje šťavnatě hloupou komedií o sexu jménem Can I Do It ... 'Til I Need Glasses. Ta se dokonce stala jeho debutem, ačkoliv se jeho role dostala na svět až se zpožděním. Máte v tom chaos? Inu, Williams pro snímek složený z krátkých skečů natočil dva kraťasy, které byly tak obludné, že se ani nedostaly do finálního sestřihu už tak mizerného filmu. Když se pak Williams, vzdor osudu, nakonec o pár let později stal hvězdou, filmaři dostali geniální nápad zakomponovat jeho materiál do nové verze a trochu se na Williamsovi přiživit ukázkou jeho první role. Výsledek byl ještě horší než původní snímek a Williamsovi nezbylo, aby své mladické hříchy veřejně sám odsoudil.
robin buena vista pictures Zdroj: Buena Vista Pictures
Návrat vražedných rajčat (1988)
Oběť: George Clooney
Dnes možná Clooney platí za svůdníka labužnícky usrkávajícího kávu z automatu, v pradávných časech však zkoušel nejrůznější jiné herecké polohy. Střihl si akční scény, byl na chvíli Batmanem, zřejmě největším průšvihem byl však parodický horor Návrat vražedných rajčat z roku 1988. Ani první díl nebyl žádným filmovým spasitelem, pokračování filmu o zelenině toužící po lidské krvi však stálo rozum každého diváka, který byl donucen snímek uzřít. Clooney si za něj naposledy nasypal popel na hlavu před čtymi lety, když na Oscarech varoval jiné začínající herce, aby nebrali každou roli, která se jim namane, jenom protože mají hlad a dluží tři měsíce na nájmu.
clooney new world pictures Zdroj: New World Pictures
Sahara vás příjemně zpraží už v neděli ve 22.00 na Prima COOL!