30. prosince 2016 13:10
Adam Vala

6 neuvěřitelných filmových faktů, které změní váš pohled na Vetřelce, Batmana i Hvězdné války!

Někdy se kolem herců točí doslova nepochopitelné příhody!

Není pochyb o tom, že se na filmovém „place“ dějí zajímavé věci, některé z nich jsou ale na první pohled opravdu neuvěřitelné. Pokud se chcete začít dívat na konkrétní scény z oblíbených filmů jako jsou třeba Hvězdné války nebo Vetřelec úplně jinak, máme pro vás výběr šesti filmových zajímavostí, o kterých jste pravděpodobně nikdy neslyšeli.

1) LEGENDÁRNÍ KOŠ RIPLEYOVÉ

Pamatujete si na scénu z filmu Vetřelec: Vzkříšení, kdy Ripleyová hodí koš z půlky basketbalového hřiště a k tomu všemu ještě poslepu přes hlavu? Tak vám můžeme garantovat, že se nejedná o žádný CGI trik. Filmaři jej chtěli původně využít, ale herečka Sigourney Weaver hodila koš na několik pokusů a dokonce i Ron Perlman v pozadí byl tímhle výkonem šokovaný.

2) PŘEPLACENÝ SCHWARZENEGGER

Další zajímavost se týká filmu Terminátor 2, resp. platu Arnolda Schwarzeneggera, který je po přepočtu na cenu za jednotlivé slovo pohádkově vysoký. Má se za to, že slavný herec dostal za působení ve druhém Terminátorovi 15 milionů dolarů a ve filmu řekl pouze 700 slov. Kalkulačky vytahovat nemusíte – je to přibližně 21 400 dolarů za slovo, což po přepočtu na naše peníze dělá pěkných 550 tisíc korun!

3) MASKA Z HALLOWEENU

Film Johna Carpentera – Halloween – je považován za otce moderních hororů, je však jen stěží uvěřitelné, jak levně vznikla legendární maska vraha Michaela Myerse. Rozpočet filmu byl totiž velmi nízký, a tak nenapadlo producent Tommyho Lee Wallace nic jiného, než že koupil masku kapitána Kirka ze Star Treku za pouhé dva dolary a nabarvil ji na bílo. Hotovo, konec. Legenda právě ožila.

4) ZAPOMĚTLIVÝ ALFRED

Pokud vás dostala role Jokera tak, jak ji ztvárnil zesnulý herec Heather Ledger, pak na tom budete podobně jako Michael Cane, který hraje Brucova domovníka Alfreda. Při natáčení scény, ve které Ledger naruší party v domě Bruce Waynea, byli totiž herci z bezprostředního Jokerova vystupování natolik šokovaní, že doslova ztratili řeč. Cane na místě zapomněl svůj text a jen zíral.

5) DO JEŽÍŠE UDEŘIL BLESK

Film Mela Gibsona – Umučení Krista – je kontroverzí doslova prošpikovaný a je pravděpodobné, že se nezamlouval ani tam nahoře, u nejvyššího. Možná totiž nevíte, že do herce Jima Caviezela, který hrál právě postavu Ježíše, udeřil blesk přímo během natáčení. Stalo se tak ve scéně, kdy Ježíš káže ke svým stoupencům na vrcholku hory, což by z pohledu fyziky dávalo celkem smysl, ale pořád je to poměrně děsivá story.

6) V HOLICÍM STROJKU JE SÍLA

Posledním filmem, který přichází s nečekaným faktem, jsou Hvězdné Války I: Skrytá hrozba. Jedi Qui-Gon Jinn ve filmu totiž několikrát používá komunikátor, který se jeví jako standardní sci-fi výbava chlápků, kteří po galaxii běhají se světelnými meči. Ve skutečnosti ale šlo o Gilette SensorExcel pro ženy – tedy holítko, kterým si něžné polovičky nás všech, holí třeba nohy. Třeba!

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný