17. května 2023 11:30

Svatohorský Downtown Příbram 2023: Finálový závod evropské urban downhill série

Pozvánka na závody Svatohorský Downtown Příbram 2023

Na horizontu se rýsuje napínavá a adrenalinová závodní akce v atraktivní městské kulise.

Svatohorský Downtown Příbram 2023, závod v urban downhillu, který se uskuteční 20. května 2023, slibuje vzrušení, napětí a nezapomenutelné zážitky pro všechny fanoušky extrémních sportů.

Tento unikátní závod, který je součástí české i evropské urban downhill série, je nejen důležitým vrcholem EUDS (European Urban Downhill Series), ale také místem slavnostního vyhlášení celkových výsledků série. Příbram tak přivítá evropské jezdce, kteří se utkají na trati o délce 1 200 metrů s převýšením 85 metrů a více než 15 náročnými skoky a prvky.

Program závodu:

11.45 – start tréninku
13.00 – start dětského závodu
15.00 – start hlavního závodu – první jízda
16.30 – finálová jízda
18.15 – vyhlášení

Závodníci budou rozděleni do pěti kategorií: open, ženy, junioři, elite a masters, což zaručuje napínavé souboje a vysokou úroveň soutěže. Zajímavostí letošního ročníku je nová překážka – tramvaj číslo 23 se stane výjimečnou částí tratě, kde nejenže jezdci přeskakují tramvaj, ale v jejím nitru se také rozehraje hudba z mixážního pultu DJe.

„Jsme velmi pyšní, že se nám podařilo získat finálovou zastávku European Urban Downhill Series a že můžeme opět hostit tento neuvěřitelně adrenalinový závod v našem městě,“ uvedl pořadatel Vojtěch Hrach. „Jsme si jisti, že se opět bude jednat o velkou akci nejen pro místní obyvatele.“

Další atraktivní částí akce bude tradiční „srdce závodu“ na Václavském náměstí, kde diváci budou moci sledovat nekompromisní dovednosti jezdců při přeskoku oblíbeného „konťasu“. Novinkou letošního ročníku je LED obrazovka, která přenáší živé záběry moderátora přímo z terénu a zároveň zobrazuje aktuální časy a výsledky jednotlivých závodníků.

Pro všechny nadšence extrémní cyklistiky je připravena také tombola s atraktivními cenami včetně vrtačky, head-kamery a letu balonem. Závodní hlad a žízeň bude možné uhasit v Bistru Vesmírek, na Wine trucku, v pivovaru Obora nebo v bistru JinejPodnik.

Organizátoři myslí i na nejmenší účastníky. Pro ně bude od 13:00 otevřen Hannah dětský závod v kategorii – odrážedla a kola.

Přijďte se podívat na tento unikátní závod plný adrenalinu a neuvěřitelných jízd!

Nedílnou součástí akce je také afterparty, kterou ozdobí vystoupení dua Bratři v klubu Pojistka.

Více na webu, Instagramu a Facebooku.

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora
Sdílejte článek
Štítky adrenalin sportovní akce horská kola Downtown Svatohorský Downtown Příbram 2023 urban downhill

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný