Kultovní britský seriál startuje na COOLu už tento víkend. Přečtěte si zajímavosti ze zákulisí seriálu. A víte, že představitelka Alishy hraje v novém klipu Coldplay? Podívejte se!

Misfits je britský seriál s prvky sci-fi plný černého humoru. Jeho první série získala v roce 2010 BAFTA Award (Cena Britské akademie filmového a televizního umění) za nejlepší dramatický seriál. Stejné ocenění získala i herečka Lauren Socha za postavu Kelly (na obrázku nahoře zcela vpravo).

 

Zajímavostí je, že akcent, kterým postava Kelly mluví, se Lauren neučila speciálně pro tuto roli, ale je to její skutečný přízvuk. Pochází z Midlands ve středu Anglie. V českém dabingu používá herečka Tereza Bebarová také dialekt znějící trochu jako ostravština. 

 

Základní děj seriálu a informace o hercích hlavních rolí čtěte ZDE.

 

Většina exteriérů byla natočena v jihovýchodní části Londýna zvané Thamesmead a v seriálu je použita hudba současných britských kapel jako Hot Chip, Florence and The Machine nebo The Cribs. Hudební fanoušky možná také zaujme, že černoška Antonia Thomas, představitelka Alishy, hraje v nejnovějším klipu kapely Coldplay (podívejte se pod článkem).

 

V televizním světě je dosud neobvyklé taky to, že ke třetí sérii Misfits byl natočen nultý díl s názvem "Vegas, baby", který byl odvysílán pouze na internetových stránkách televize E4.

 

Jo a mimochodem, v posledním díle první série se měl Simon, při útěku před Ctnostnými "obrátit ke zlu", ale herec Iwan Rheon byl divákům tak sympatický, že jeho postava byla přepsána.

 

Všichni milovníci původního znění tedy můžou sledovat Misfits i s titulkama. Nicméně pro všechny odpůrce dabingu citujeme komentář z facebookové stránky Misfits CZ od člověka, který na natáčení dabingu byl: "Chtěl bych jenom dodat, že jsem nikdy nezažil, aby ze strany zadavatele byla něčemu věnována taková pozornost. Natáčení předcházela schůzka všech zainteresovaných tvůrců, kteří všichni měli ten seriál nakoukaný a pečlivě se řesily všechny problémové aspekty, mohli jsme se seznámit a na všem se domluvit, zhodnotit text prvního dílu a tak... Díky dabingu získá v ČR seriál zase několik tisíc nových fanoušků, kteří by se k němu normálně nedostali, tak nesejčkujte. :-)"

 

Zdroj: FTV Prima, csfd.cz, facebook.com

 

Jak se vám seriál líbí?

Napište nám to do diskuse pod videy :)

Anketa

Těšíte se na seriál Misfits: Zmetci?

hlasovat
hlasovat
hlasovat