Misfits: Zmetci

Misfits: Zmetci - Obrázek 9  Foto:
55 min

Parta mladistvých delikventů vykonává veřejně prospěšné práce. Očekávaná nuda však brzo skončí. Zastihne je podivná bouřka a zasáhne je blesk. Úderem získají superschopnosti. Hrdinné chování k nim ovšem nepatří. A navíc nejsou jediní, kdo se změnil... Britský sci-fi seriál (2009). Hrají I. Rheon, L. Sochaová, N. Stewart-Jarrett, A. Thomasová a další

O pořadu

Každé pondělí ve 21:50

Repríza V PŮVODNÍM ZNĚNÍ S TITULKY ještě tutéž noc.

Partičku mladistvých delikventů zasáhne podivná bouřka a oni náhle získají superschopnosti...

 
Rychlé info:
Originální název: Misfits
Země a rok výroby: Velká Británie, 2009
Žánr: sci-fi, černá komedie, mysteriózní
Délka epizody: 45 minut
Tvůrce: Howard Overman


Postavy (hrají) - dabing:

Iwan Rheon (Simon Bellamy) – Branislav Holiček, Lauren Socha (Kelly Bailey) – Tereza Bebarová, Nathan Stewart-Jarret (Curtis Donovan) – Libor Bouček, Antonia Thomas (Alisha Bailey) – Kateřina Velebová, Robert Sheehan (Nathan Young) – Michal Holán a další.
 

O seriálu:
Pětice mladých Londýňanů si odpykává trest za drobné delikty veřejně prospěšnými pracemi. Čekali, že při natírání laviček na nábřeží zažijí jen pekelnou nudu. Zčistajasna se však nad městem přežene podivná bouře s kroupami a do všech uhodí blesk. Jaké je pak jejich překvapení, když zjistí, že získali superschopnosti.

Drsná Kelly, která je v podmínce za rvačku, náhle slyší myšlenky lidí. Curtis býval sportovní hvězda a chtěl se účastnit londýnské olympiády, chytili ho ale za držení drog a noviny z něj udělaly odstrašující případ. Získá schopnost vrátit čas v momentě, kdy něčeho extrémně lituje. Veselá Alisha řídila v opilosti a najednou dokáže lidi, kteří se jí dotknou, přivést do stavu sexuálního šílenství.

Tenhle dar je však spíše prokletí než požehnání. Plachý Simon zjistí, že když ho ostatní nevnímají, stane se neviditelným. Posledním ze skupinky je Nathan, notorický lhář, kterého matka vyhodila kvůli novému příteli z domu. Musí teď žít v komunitním centru. K jeho zlosti se nezdá, že by nějakou schopnost získal. Stále však doufá, že se ještě objeví.

Najednou je pro povedenou partičku sbírání odpadků nejmenší starostí. Nejsou totiž jediní, koho bouře ovlivnila. Třeba jejich kurátor Tony na ně zaútočí v jakési superzuřivosti a Kelly ho v sebeobraně zabije. Tělo zakopou a celou první sérii se snaží zahladit stopy. A jak bouřka zapůsobila na ostatní obyvatele Londýna?

Na rozdíl od klasických superhrdinů nevymění tihle Misfits normální oblečení za kápě a elasťáky. Místo toho zjistí, jak je život nepříjemný, když přijdete ke superschopnosti, po které netoužíte. Misfits jsou svéráznou britskou odpovědí na americké Hrdiny a oplývají černočerným humorem. Za zmínku stojí i působivý soundtrack.

Zajímavosti:
První série získala televizní cenu BAFTA za nejlepší dramatický seriál.
Natáčí se v jihovýchodním Londýně v blízkosti jezera Southmere ve čtvrti Thamesmead. Mnoho interiérů se točilo v kampusu Brunel University.
Pro propagaci první série se využíval virální marketing. Na Facebooku a Twitteru si postavy dopisovaly, a přidávaly tak k ději další materiál. Objevily se rovněž bonusové klipy, jež byly natočené přímo pro YouTube.

 
Postavy a obsazení:

Kelly Bailey (postava)
Schopnost: slyší myšlenky lidí

 

Lauren Socha (herečka)
Lauren za postavu Kelly získala prestižní cenu BAFTA. Narodila se roku 1990 v Derby a ráda zpívá. Za roli dívky z dětského domova ve filmu Nemilovaná získala v roce 2006 nominaci na cenu BAFTA. O týden později se zúčastnila konkurzu na roli Kelly a získala ji.Má tři tetování – hvězdy na krku, mašli na zádech a své iniciály s hvězdou na zápěstí. Její bratr Michael Socha je také herec a je známý ze seriálu This is England.

 

 

Nathan Young (postava)
Schopnost: k jeho zlosti se nezdá, že by nějakou schopnost získal, ale stále doufá, že se nějaká objeví

 

Robert Sheehan (herec)
Irský herec Robert Michael Sheehan je známý ze seriálu Love/Hate a filmu Cherrybomb s Rupertem Grintem. Také hrál ve filmu Killing Bono s Benem Barnesem a Hon na čarodějnice s Nicolasem Cagem.

Má dvě nominace na cenu IFTA a jednu na cenu BAFTA. Je nejmladší ze tří dětí a herectví se věnoval už odmalička.

 

 

Simon Bellamy (postava)
Schopnost: když ho ostatní nevnímají, stane se neviditelným

 

Iwan Rheon (herec)

Rodák z velšského Camarthenu vyrůstal v Cardiffu. V sedmnácti se zapojil do školních divadelních produkcí a získal roli v místní soap opeře Pobol Y Cwm. Opustil ji, aby vystudoval akademii hudby a múzických umění (LAMDA).

V Londýně byl obsazen do rockového muzikálu Probuzení jara, za který dostal několik nominací na divadelní ceny. Od šestnácti zpíval v rockové kapele The Convictions. Vydal dvě sólová alba.

 


Curtis Donovan (postava)
Schopnost: umí vrátit čas v momentě, kdy něčeho extrémně lituje

 

Nathan Stewart-Jarrett  (herec)
Zevnějškem připomíná jamajské běžce, proto je jeho postava Curtise bývalý atlet. V roce 2006 vystudoval Central School of Speech and Drama.

Ve vedlejších rolích se objevil v seriálech Poldové, Casualty a Coming Up. Curtis je zatím jeho nejvýznamnější rolí.

 

 

 

 

Alisha Bailey (postava)
Schopnost: lidi, kteří se jí dotknou, dokáže přivést do stavu sexuálního šílenství

 

Anthonia Thomasová (herečka)
Narodila se roku 1986 v Londýně a vystudovala Bristol Old Vic Theatre School. Den potom, co školu opustila, byla obsazena do role teenagerky Alishy.

Byla také členkou National Youth Theatre. Zahrála si v seriálech Stanley Park a The Deep.

Anketa

Těšíte se na seriál Misfits: Zmetci?

hlasovat
hlasovat
hlasovat

Čarodějnice a jeskynní erotoman – Pekelná výzva (8.) - Obrázek 1 Foto:
11:35 12:35
77%
DNES V TVAutosalon Foto:
20.15
DNES V TVZátah: Vykoupení Foto:
22.00
DNES V TVSvatby v Benátkách Foto:
20.15
DNES V TVKdo je kdo? Foto:
21.35
DNES V TVAno, šéfe! I. 1 Foto:
22.35
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.20
DNES V TVSex ve městě - reprezent Foto:
22.15
Sex ve městě II (18)

reklama