Ghost of Tsushima

Hry 2020 | Novinky, trailery, zajímavosti, data vydání

Přehled důležitých her roku 2020 pro PC i konzole.

Vítejte na seznamu všech zásadních her, které mají vyjít v roce 2020 s možností se prokliknout na rozšiřující informace, trailery nebo špeky ze zákulisí.

Warcraft 3: Reforged (28. ledna 2020)

Platformy: PC, Mac
Studio: Blizzard

Třetí díl strategie ze světa Warcraft vyšel už v roce 2002 a po osmnácti letech se hráči dočkají remasterované verze. Přinese nejen detailnější grafiku, ale i lehké zmodernizování hratelnosti, lepší vybalancování jednotek, moderní online matchmaking a veškerý dodatečný obsah v jednom navoněném balíčku.

Warcraft 3 Reforged
Autor: Blizzard Warcraft 3 Reforged

Final Fantasy VII Remake (3. března 2020)

Platformy: PlayStation 4
Studio: Square Enix

V našich končinách možná nemá sedmý díl populárního RPG v japonském stylu tak kultovní postavení, ale přesto půjde o velkou událost. Nejedná se totiž o remaster, ale kompletní přepracování v naleštěné grafice i nové hratelnosti, které ve všech ukázkách vypadá vskutku impozantně.

Final Fantasy 7 Remake
Autor: Square Enix Final Fantasy 7 Remake

Nioh 2 (13. března 2020)

Platformy: PlayStation 4
Studio: Team Ninja

Hardcore jedinci, kteří při hraní rádi potí krev, ani letos nepřijdou zkrátka. Pokračování příběhové bojovky Nioh chystá řadu novinek, jako možnost vytvoření vlastního hrdiny nebo vtělení se do bossů, které už jste porazili. Novinkou je taky kooperace s živými i umělou inteligencí ovládanými parťáky.

Nioh 2
Autor: Team Ninja Nioh 2

Doom Eternal (20. března 2020)

Platformy: PS4, Xbox One, PC, Switch, Stadia
Studio: id Software

Restart nejslavnější 3D střílečky Doom (2016) sklízel ovace precizním technickým zpracováním a hlavně frenetickou krvavou hratelností odkazující ke svým kořenům. Dvojka na novém enginu slibuje všeho víc, včetně asymetrického multiplayeru s názvem Invasion.

Doom Eternal
Autor: id Software Doom Eternal

Half-Life: Alyx (23. března 2020)

Platformy: PC VR - Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift, Oculus Quest, Windows Mixed Reality
Studio: Valve

Nikdo už nevěřil, že si ještě někdy zahrajeme Half-Life, protože jeho autoři postrádali výzvu k posunutí žánru stříleček na novou úroveň. Nakonec ji našli ve virtuální realitě, takže nové dobrodružství se známou hrdinkou Alyx sice slibuje plnohodnotný mnohahodinový zážitek, ale pouze majitelům VR headsetů.

Half-Life: Alyx
Autor: Valve Half-Life: Alyx

The Last Of Us Part II (19. června 2020)

Platformy: PS4
Studio: Naughty Dog

Největší eso, které letos Sony vytáhle pro svůj dosluhující PlayStation, jelikož první díl byl přesně tou exkluzivitou, kterou mu všichni záviděli. Při pohledu na ukázky z hraní mnozí žasnou, co se dá z aktuální generace konzolí ještě vymáčknout.

The Last of Us Part 2
Autor: Naughty Dog The Last of Us Part 2

Ghost of Tsushima (17. července 2020)

Platformy: PS4
Studio: Sucker Punch Productions

Nádherně vypadající akční adventura z otevřeného světa samurajského Japonska v období první mongolské invaze si bere velkou inspiraci z filmů Akira Kurosawy (Sedm samurajů, Jódžinbó, Ran) či čínských kung-fu spektáklů (Tygr a drak, Hrdina, Klan létajících dýk).

Ghost of Tsushima
Autor: Sucker Punch Productions Ghost of Tsushima

Dying Light 2 (léto 2020)

Platformy: PS4, Xbox One, PC
Studio: Techland

Černý kůň letošní sezóny ukazuje impozantní skok oproti prvnímu dílu - vizuálně, příběhově, ale hlavně hratelností, která slibuje originální mix parkourové akce, survivalu i robustního RPG. Borci z Techlandu dokazují, že už Polsko patří mezi velmoci herního průmyslu.

Dying Light 2
Autor: Techland Dying Light 2

Marvel’s Avengers (4. září 2020)

Platformy: PS4, Xbox One, PC, Stadia
Studio: Crystal Dynamics, Eidos Montreal

Akční adventura chce být plnohodnotným nástupcem vysokorozpočtové filmové týmovky s účastí všech hlavních hrdinů. Kontroverzi vzbudila jejich podoba, která se logicky liší od té filmové a odkazuje ke komiksům. Nejasnosti panují taky ohledně hratelnosti a možnosti přepínání mezi jednotlivými postavami.

Marvel's Avengers
Autor: Marvel/Square Enix Marvel's Avengers

Cyberpunk 2077 (17. září)

Platformy: PS4, Xbox One, PC, Stadia
Studio: CD Projekt Red

Bez pochyb nejočekávanější hra roku 2020 od tvůrců videoherního Zaklínače nás vezme do kyberpunkové budoucnosti v obrovském a komplexním akčním RPG s hvězdnou účastí Keanu Reevese v roli Johnnyho Silverhanda.

Cyberpunk 2077
Autor: CD Projekt RED Cyberpunk 2077

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 (druhá polovina roku 2020)

Platformy: PS4, Xbox One, PC
Studio: Hardsuit Labs

První Bloodlines z roku 2004 nebyly zrovna prodejním hitem, ale postupem času si získaly kultovní status pro svou inovativní hratelnost i do hloubky zpracovanou upírskou tématiku. Tentokrát zavítáme do zimního Seattlu v němž nenarazíme jenom na upíry, ale taky na vlkodlaky, ghůly a další druhy démonů, kdy každá z frakcí bojuje o své místo pod sluncem... tedy spíš v temnotách.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2
Autor: Hardsuit Labs Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Assassin's Creed Valhalla (podzim 2020)

Platformy: PS4, Xbox One, PC, Stadia
Studio: Ubisoft (více poboček)

Nový díl dobrodružné série Assassin's Creed nás vezme na sever do časů vikingských válečníků. Dočkat se máme nového enginu i přístupu, takže nepůjde o pouhé rozvedení hratelnosti známé z řeckého Odyssey.

Assassin’s Creed Valhalla
Autor: Ubisoft Assassin’s Creed Valhalla

Watch Dogs: Legion (konec roku 2020)

Studio: Ubisoft Toronto
Platformy: PC, Xbox Series X, PlayStation 5, Stadia, PS4, Xbox One

Trojka hackerské akční adventury z otevřeného světa měla vyjít už na jaře 2020, ale nakonec dorazí až ke konci roku primárně na novou generaci konzolí od Sony a Microsoftu. Podíváme se do dystopického Londýna blízké budoucnosti s možností naverbovat do týmu libovolného obyvatele metropole - s unikátními schopnostmi, osobností i osudem.

Watch Dogs: Legion
Autor: Ubisoft Toronto Watch Dogs: Legion

Halo Infinite (konec roku 2020)

Studio: 343 Industries
Platformy: Xbox Series X, PC

Startovací titul nového Xboxu nabídne větší ponor do postavy a příběhu ikonického Master Chiefa a mimo jiné vrátí do hry populární split-screen režim.

Halo Infinite
Autor: 343 Industries Halo Infinite

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!