Futurama

Futurama Foto:
25 min

Neustálá smůla, která Frye provází od narození a na každém kroku, ho přiměje, aby šel hledat sedmilístek, který mu v dětství nosil štěstí… Americký kultovní animovaný seriál (2000)

O pořadu

Od pondělí do čtvrtka ve 21:15

Další dobrodružství Philipa J. Frye a jeho přátel znovu buší na vesmírnou bránu!

 

Postavy – dabing: Philip J. Fry (Jan Dolanský), Amy Wong  (Jitka Moučková), Bender (Martin Stránský), Turanga Leela  (Andrea Elsnerová), Professor Hubert J. Farnsworth (Dalimil Klapka), Hermes Conrad (Tomáš Juřička) a další.

 

O seriálu:

Kultovní televizní seriál (od tvůrců neméně legendárních Simpsonových), který se odehrává ve vzdáleném 31. století. Jistý Philip J. Fry, kdysi poslíček v pizzerii, se po tisíciletém zmrazení probudí v úplně jiném světě. Naštěstí se jej ujme prof. Hubert J. Farnsworth, jeho vzdálený prasynovec, a zaměstná ho ve své intergalaktické doručovatelské firmě Planet Express. Zde se náš hrdina setkává s dalšími postavami všemožného původu a prožívá při dodávání zásilek výjimečná dobrodružství nejen v Novém New Yorku, ale pochopitelně také v přilehlém vesmíru.

 

Seriál umožnil tvůrcům pohrát si více s fantazií, a především využít stále nevyčerpanou studnici humoru, z níž brali inspiraci už v seriálu Simpsonovi. Fry je například zaskočen existencí smrtibudek, u kterých bývá obzvláště v době Vánoc neskutečně dlouhá fronta. Dialogy Futuramy jsou ještě nabitější vtipem než v Simpsonových a dle mínění mnohých fandů seriálu si dokonce následovník žluté rodinky ze Springfieldu vede lépe. To hlavní ale mají společné – nápadité příběhy, originální postavy a především satirický humor, který se trefuje do záležitostí současného světa.

 

Seriál byl několikrát nominován a oceněn. Mezi jeho trofejemi nechybí ani EMMY nebo nejvyšší ocenění za animovanou tvorbu Annie.

 

Zajímavosti:

Futurama měla po pěti sériích odvysílaných na stanici Fox definitivně skončit, především kvůli nevoli studia, do kterého se seriál často strefoval. Fanoušci si ovšem vydupali pokračování – čtyři celovečerní filmy, které při vydání na DVD zaznamenaly tak velký úspěch, že vyvolaly obnovení celého seriálu. Tentokrát si jej vzala pod svá křídla televize Comedy Central, která slíbila tvůrcům absolutní svobodu.

FOX a Matt Groening si zaregistrovali fiktivní značky Slurm a 30th Century FOX.

Matt Groening přiznává, že jméno Bender vzniklo podle Johna Bendera, postavy z filmu The Breakfast Club (1985). Tento název se objevil také v epizodě Luck of the Fryrish, kde si Fry v 20. století ukryl svůj sedmilístek pro štěstí.

"J" je u Matta Groeninga oblíbená iniciála prostředního jména. Vzdává tím hold Jayovi Wardovi, autorovi kreslené postavičky Bullwinkle J. Moose (viz Philip J. Fry, Hubert J. Farnsworth, Cubert J. Farnsworth, Homer J. Simpson, Abraham J. Simpson a Bart J. Simpson).

 

Postavy:

Philip J. Fry

Ústřední postavou seriálu je věčný smolař a zmatkář Fry, který původně pracoval jako poslíček v pizzerii. Byl zmrazen a po 1000 letech se probudil ve 31. století. Naštěstí v této nové realitě objevil svého jediného žijícího příbuzného H. J. Farnswortha, který jej hned zaměstnal jako intergalaktického poslíčka ve firmě Planet Express. I když se Fry příliš neobtěžuje disciplínou a pořádkem a svou lehkomyslností ohrožuje okolí, nakonec je to on, kdo se stane klíčovou postavou, na níž bude záviset osud celého vesmíru.

Turanga Leela

Je obdařena pouze jedním okem, což jí ale na kráse ve 31. století v žádném případě neubírá, spíše naopak. Sice se domnívala, že je potomkem neznámé mimozemské rasy, ale nakonec se musí smířit s tím, že je pouze mutant. Dětství, které prožila v sirotčináriu, ji zocelilo. Je na ni spoleh, ovládá bojová umění a vytahuje druhé z problémů. Díky svému smyslu pro zodpovědnost zastává na  kosmické lodi Planet Express důležitou funkci kapitána.

Bender Bending Rodriguez – Bender

Bender je robot, který byl sestaven kolem roku 2996 v Mexiku k ohýbání traverz. Je velmi obhroublý a rád dává najevo svou zášť k lidem. Ostatní přivádí často do nesnází. Jeho největší zálibou jsou drobné krádeže, občasné pokusy o vaření a pití alkoholu.

Prof. Hubert J. Farnsworth 

Ač je mu okolo 160 let, je vlastně Fryův velmi vzdálený prasynovec. Zabývá se vynalézáním nejroztodivnějších věcí. Aby mohl tuto svou zálibu financovat, založil a řídí zásilkovou společnost Planet Express.

Dr. John Zoidberg – Zoidberg

Lékař, který se opírá o své dosti pochybné znalosti medicíny. Přes na první pohled nevšední vzezření, které jasně odkazuje na jeho mimozemský původ, je ostatními téměř neustále přehlížen a někdy i utiskován.

Hermes Conrad

Manažer společnosti Planet Express, který pochází z Jamajky. Miluje dodržování předpisů, byrokratických postupů, vyplňování formulářů a jakékoli papírování. Byl vrcholovým sportovcem v disciplíně podlézání.

Amy Wong – Amy

Studentka, která je ve firmě Planet Express na opravdu velmi dlouhodobé stáži. Ví se o ní, že její nadmíru bohatí čínští rodiče, kterým patří celá západní polokoule Marsu, ji na univerzitu dostali díky svému vlivu.

 

Futurama VI - rychlé info:

Žánr: animovaný seriál pro dospělé
Série:
6.
Počet epizod:
16
Premiéra
USA 2008, FOX
Tvůrci:
Matt Groening a David X. Cohen

Bořiči mýtů Foto:
16:25 17:30
67%
DNES V TVKurýr Foto:
20.15
DNES V TVKurýr 2 Foto:
21.15
DNES V TVVesmír Foto:
22.15
DNES V TVMistrovský plán Foto:
20.15
DNES V TVZabít tiše Foto:
22.35
DNES V TV25. hodina Foto:
00.35
DNES V TVMůj život v ruinách Foto:
20.15
DNES V TVSex ve městě - reprezent Foto:
22.20
Sex ve městě III (16)
DNES V TVPrima LOVE, Famílie Foto:
22.55

reklama