Teorie velkého třesku

Teorie velkého třesku - Obrázek 16  Foto:
30 min

Leonard nestojí o oslavu svých narozenin, zdůvodnění dokonce publikoval ve vědeckém časopise. Přesto se Penny pokusí uspořádat mu jeho první narozeninovou party, a je dokonce ochotná jít se Sheldonem koupit dárek. Obětovat se musí i Howard alergický na buráky... Americký sitcom (2007). Hrají J. Parsons, J. Galecki, S. Helberg, K. Nayyar, K. Cuocová a další (Premiéra)

O pořadu

Od pondělí do čtvrtka ve 21:15, REPRÍZA v původním znění s TITULKY vždy tu samou noc kolem 1:00 hod.

Povedená čtyřka přátel v čele se Sheldonem a Leonardem dobývá vesmír s lehkostí nadaných badatelů. Reálný svět je ale jiná káva. A někdy dost hořká!

Rychlé info:
Země a rok výroby: USA 2008, Warner Bros
Žánr: komediální
Série: I-VI.
Premiéra
Počet epizod: 17
Autor: Cuck Lorre, Bill Prady

 
Postavy – dabing:

Johnny  Galecki / Leonard Hofstadter (Aleš Háma), Jim  Parsons / Sheldon Cooper (Jakub Wehrenberg), Kaley  Cuoco / Penny (Jitka Moučková), Simon  Helberg / Howard Wolowitz (Matěj Hádek), Kunal  Nayyar / Rajesh Koothrappali (Petr Burian)

 
O seriálu:
Teorie velkého třesku je jeden z nejúspěšnějších amerických sitcomů posledních let z per Chucka Lorra a Billa Pradyho.

Experimentální fyzik Leonard a teoretický fyzik Sheldon žijí ve svém vlastním světě vln a částic a o reálném životě nemají příliš potuchy.

To se změní s příchodem jejich nové sousedky, krásné blonďaté servírky Penny, které je svět géniů naprosto neznámý, což často - vlastně vždy - vyústí v zábavnou situaci.

Leonard a Sheldon mají své mouchy, ve své podstatě jsou to ale hodní a zajímaví kluci. No ano, geniální kluci, kteří mají vztahy pouze se sobě podobnými, sledují sci-fi seriály a filmy, řadí si cereálie podle obsahu vlákniny a teorie relativity je pro ně srozumitelnější než návod ke skříni IKEA.

Ale svojí vědě rozumějí dokonale. Dokonce jsou schopni ve fyzikálních vzorcích vyznávat lásku. Některé aktivity lehce obsesivního Sheldona jsou poněkud děsivé. Když kupříkladu zjistí, že Penny je velká bordelářka, vloupe se jí uprostřed noci do bytu a ukázkově ho uklidí.

Když ráno slyší vyděšený jekot Penny, je sám se sebou velmi spokojen - ne proto, že ji vyděsil, ale proto, že si je jist dobře odvedenou prací. Přimět ho k tomu, aby pochopil, že takové chování není normální a že je nutné se Penny omluvit, však není vůbec snadné.

Osoby a obsazení:
Leonard Hofstadter
Leonard je experimentální fyzik s IQ 173, který získal doktorát už ve 24 letech. Bydlí s kolegou Sheldonem Cooperem a v jejich partě se snaží být ten nejnormálnější.
Johny Galecki
Narodil se v belgickém Bree americkým rodičům, protože jeho otec pracoval na základně vojenského letectva. Vyrůstal v Illinois. Nejslavnější z jeho prvních rolí byl David Healy v seriálu Roseanne, kde hrál přítele Sarah Gilbertové. Ta s ním hraje i v Teorii velkého třesku, konkrétně roli Leslie Winklové. V roce 1997 byl obsazen do krváku Tajemství loňského léta, kde hrál žárlivce, který nemůže spustit oči z Jennifer Love Hewittové. Vedlejší role  získal například ve filmech Mistr Bean, Vanilkové nebe a také v seriálu Jmenuju se Earl.

Sheldon Cooper

Sheldon pochází z východního Texasu. Byl geniální dítě, vysokou začal studovat už v 11 letech, hned po dokončení páté třídy. Má dva doktoráty a IQ 187. Miluje sci-fi seriály, hlavně Star Trek a pana Spocka. Je chronicky posedlý pořádkem a pravidly, nerozumí ironii, sarkasmu a humoru a trpí naprostým nedostatkem skromnosti. Tyto jeho vlastnosti jsou hlavním zdrojem vtipných situací, do nichž se jeho postava dostává. Blázen prý jistě není, matka ho nechala otestovat.
Jim Parsons
Seriál vděčí velkou měrou za úspěch právě jeho hereckému talentu. Za roli Sheldona byl několikrát nominován na Emmy a získal cenu televizních kritiků. Narodil se v Houstonu v Texasu a je mu už 37 let. Rád hraje na piano a sleduje sport, hlavně tenis, basketbal, baseball a americký fotbal.

Penny
Atraktivní blondýnka, která bydlí na stejném patře jako povedená dvojka mladých vědců. S Leonardem se během seriálu sblížila natolik, že vytvořily zajímavý pár. Ráda by se prosadila v showbusinessu, chodí na konkurzy, ale není příliš úspěšná. Aby se uživila, pracuje jako servírka. Na rozdíl od ostatních protagonistů se nevyzná ve vědě a sci-fi, má ovšem mnohem větší zkušenosti se vztahy v normální lidské společnosti.
Kaley Cuocová
Známe ji třeba jako Billie Jenkinsovou z posledních dvou sérií seriálu Čarodějky. Narodila se v Kalifornii a už od šesti hrála a dělala modelku. Ráda jezdí na koni, umí kickbox a hraje na bubny. Také je dobrá ve stolním tenise, hraje ho už od tří let, a dokonce se několikrát umístila v amatérské lize.
 
Howard Wolowitz
Howard Wolowitz pracuje jako letecký inženýr. Bydlí s matkou a považuje se za svůdníka. Na rozdíl od kamarádů nemá doktorát, tvrdí ale, že mu inženýrský titul stačí. Některé jeho projekty se totiž dostaly až na oběžnou dráhu, například vesmírný záchod. Fanoušci seriálu ale ví, jak „perfektně“ tato toaleta funguje.
Simon Helberg
V dětství ho inspiroval film Karate Kid a už v deseti získal černý pásek. Pochází z židovské rodiny a jeho otec se také věnuje hereckému povolání.


Rajesh Koothrappali
Rajesh pochází z Nového Dillí v Indii a pracuje jako astrofyzik na stejné univerzitě jako ostatní kluci. Před ženami se strašně stydí a nedokáže na ně vůbec promluvit, pokud si nepomůže alkoholem. Má u nich ale kupodivu mnohem větší úspěch než jeho sebevědomý kamarád Wolowitz.
Kunal Nayyar
Je herec indického původu, narozený v Londýně. Vystudoval St. Columbia School v Novém Dillí v Indii, v americkém Portlandu pak dokončil univerzitu. Zatím dostal jen několik hereckých příležitostí, vidět jsme ho mohli například v Námořní vyšetřovací službě nebo ve filmu S.C.I.E.N.C.E.

Zajímavosti:

  • Od ostatních sitcomů se odlišuje tím, že se nebojí používat vědecké reference a technobláboly. David Saltzberg, profesor fyziky a astronomie na Kalifornské univerzitě, kontroluje scénáře a výpočty a dohlíží na přesnost informací.
  • Pilotní epizoda byla natočená dvakrát. V původní verzi byly ze současného obsazení jen dvě osoby, Leonard a Sheldon, zbytek se lišil. Studiu se výsledek nelíbil, ale nápad je tak zaujal, že dali tvůrcům druhou šanci.
  • Původní název seriálu byl Lenny, Penny and Kenny.
  • Hlavní hrdinové se jmenují podle herce, režiséra a producenta Sheldona Leonarda.
  • Howard je alergický na arašídy a Sheldon na včelí píchnutí.
  • Úvodní písničku napsala a nazpívala kanadská kapela Barenaked Ladies, která je ovšem složena ze samých mužů.
  • Leonardovo příjmení Hofstadter je inspirováno dvěma slavnými vědci. Robertem Hofstadterem, držitelem Nobelovy ceny za fyziku v roce 1961, a jeho synem Douglasem Hofstadterem, který zkoumal lidské vědomí a inteligenci a za svou knihu Gödel, Escher, Bach: an Eternal Golden Braid získal v roce 1980 Pulitzerovu cenu.

Anketa

Kterou postavu z Teorie velkého třesku máte nejradši?

Griffinovi Foto:
13:35 14:05
10%
DNES V TVPartička promo 1 Foto:
22.00
DNES V TVSvatby v Benátkách Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.35
DNES V TVAno, šéfe! I. 1 Foto:
22.20
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
20.15
DNES V TVCastle na zabití III Foto:
21.20
DNES V TVSex ve městě - reprezent Foto:
22.20
Sex ve městě II (16)

reklama