Bobovy burgery

Bobovy burgery

O pořadu

Každou neděli v 8:55.

 

Burgery šmakují. Jak ale chutná život kolem nich?
Rodinka Belcherových to s vtipem prozradí.


Rychlé info:

Originální název: Bob’s Burgers
Země a rok původu: USA 2011
Žánr: animovaná komedie
Série: 1.
Počet epizod:
13
Délka epizody: 23 minut
Premiéra
Tvůrci: Loren Bouchard

O seriálu:
Hlavním hrdinou animovaného sitcomu je Bob, který vede s manželkou a třemi dětmi hamburgerovou restauraci. Mají smělé plány a dokážou sendviče připravit na mnoho způsobů, selhávají však v oblasti obsluhy a provozu. Bobovy burgery jsou sice mnohem chutnější a lepší než konkurenční, jenže mnoho zákazníků stejně raději chodí do restaurace Jimmyho Pesta. Neobsluhují tam totiž majitelovy nezvladatelné děti...

 

Ač se podniku finančně zrovna nedaří, Bob je rád, že může pracovat s rodinou. Je totiž příslušníkem třetí generace restauratérů a hrozně by si přál, aby v jeho díle pokračovali také jeho potomci. Manželka Linda podporuje jeho sen v dobrém i ve zlém. Neúspěchy ji ale samozřejmě nebaví. S oblibou vymýšlí nové věci, jen někdy dvakrát neví, jak je uvést do praxe. Nejstarší dcera se jmenuje Tina, je jí třináct a oplývá minimálními společenskými schopnostmi. Většinou mluví monotónním hlasem. Pomáhá v restauraci a tvrdí, že má komplikovaný vztah se zoombies. Syn Gene hraje na klávesy a rád by se stal slavným muzikantem. Občas se převlékne za burger, aby pomohl propagovat rodinnou firmu, ale mnohem lépe mu jde vymýšlení kanadských žertíků.

 

Nejmladší Louise je sice z taťkova podniku nadšená, ale její podivný smysl pro humor a hyperaktivita z ní dělají v kuchyni rizikový faktor. Má svérázného koníčka – ráda překonává zámky pomocí šperháku a dělá si z lidí legraci. Přijdou jí totiž hloupí... Vždycky nosí čepici s růžovýma králičíma ušima. I když má Bobův fast food umaštěný pult, strategicky nevýhodnou polohu a nedostatek zákazníků, Belcherovi se ze všech sil snaží, aby se vše obrátilo k lepšímu. Seriál srší humorem a diváci se mohou těšit na velkou porci zábavy.


Zajímavosti:

V originálním znění mluví jen jednu ze čtyř ženských postav žena.

V roce 2011 byly Bobovy Burgery nominovány na Teen Choice Award za nejlepší animovaný seriál.

Sitcom byl prodloužen na druhou sezonu.