Apokalypsa: Proč a jak

Apokalypsa: Proč a jak

O pořadu

Konec světa je možná blíže, než si myslíme. Jakou podobu na sebe apokalypsa vezme?

 

Rychlé info:
Originální název: Apocalypse How
Země a rok vzniku: USA 2008,  Discovery
Žánr: dokumentární
Premiéra
Počet epizod:
2

Tvůrci: Christopher Cassel, Ted Poole, Jonathan Santos

 
O pořadu:
Už od počátku věků se lidstvo zabývá myšlenkou vlastní zkázy a většina světových náboženství má teorie, kdy a jak konec světa nastane. Podle mnohých je už apokalypsa za rohem, vždyť mayský kalendář končí rokem 2012.

Dvoudílný dokument společnosti Discovery Apokalypsa – proč a jak důkladně rozebírá řadu nejhorších možných scénářů. Začíná od nejaktuálnějších hrozeb a postupně se dostává k nebezpečím, která nás mohou čekat v budoucnosti. Nepokládá ani tak otázku, kdy apokalypsa přijde, ale jakou formu bude mít. Konečná kataklyzmatická událost může přijít z nitra Země, oblohy, hlubin vesmíru nebo jen z kašle kolegy, který vedle vás sedí v kanceláři.

Mohla by erupce supervulkánu v Yellowstonském národním parku způsobit nečekanou změnu klimatu a zkázu celé planety? Proč končí mayský kalendář 21. prosincem 2012? Hrozí nám vyhubení mimozemskou invazí a kolonizace Země? Prolétne asteroid Apophis v roce 2029 nebezpečně blízko? Mohly by paprsky gama z blízkých hvězd zničit ozonovou vrstvu? Zahubí nás v příštích desetiletích klimatické změny a globální oteplování? Mohla by být globální virová pandemie vražednější než španělská chřipka v roce 1918? Vyhladí se lidstvo samo biologickými a jadernými zbraněmi?

Země a veškerý život na ní nejsou rozhodně v bezpečí a zůstává otázkou, kdy a z jakého směru se apokalyptičtí jezdci vynoří.

 
Zajímavosti:
Dokument byl v roce 2009 nominován na televizní cenu Emmy za nejlepší vizuální efekty a 3D animace.

|260309|gallery -->