xena pozadi

Xena

O pořadu

Xena, princezna bojovnice, doprovázená věrnou přítelkyní Gabrielou, putuje starověkým světem a bojuje proti zlu. Skvěle to umí se zbraněmi, likviduje jednoho služebníka zla za druhým a postupně se stává legendou.

 

Ne vždy však bývala na straně dobra. Xena má za sebou temnou minulost, o které nerada mluví, ale občas ji prostě dožene, a ona je pak nucena čelit důsledkům svých dávných chyb a přečinů. Pravidelně se setkává s různými bohy a příšerami antického období.

 

Pravidelně musí čelit Áreovi, kterého si dokonce vezme, ale to až v dobách, kdy Áres ztrácí své božství a ostatní zlosyni si pohrávají s časem i myšlenkami zúčastněných. Fantastická dobrodružství jsou vždy zamířena na dobro, které člověk nosí v srdci. Xena se snaží svou souputnici vzdělávat a stejně tak Gabriela přispívá svými schopnostmi, které nejsou zanedbatelné.

 

Kupříkladu je velmi zručnou lékařkou. Několikrát zažijí cestu do podsvětí, párkrát se potkají i s jinými legendárními hrdiny, jako je například Herkules.

 

S každou další sérií je Xena vtipnější a uvolněnější (nakonec dojde i na muzikál!). Princezna bojovnice přestává být tvrdou a nepřístupnou a více se v ní objevuje žena, a to žena velmi, velmi zajímavá.

 

Americký dobrodružný seriál (1995 - 2001). Hrají L. Lawlessová, R. O'Connorová a další.