Doom GO
Doom GO

Máte pocit, že fenomén Pokemon GO není nic pro vás a raději byste vyrazili do ulic střílet démony a zachraňovat svět? Není problém. Legendární střílečka Doom si vyšlápne na Pikachua i celou jeho partu!

Pokemon GO je v Evropě oficiálně pouze několik dní, ale ze hry už se stal fenomén. Pokémony sbírají jak děti, tak i dospělí hráči, kteří při hledání na dětství vzpomínají a loví z paměti jména všech zrůdiček a potvůrek. „Úspěch se dal očekávat, ale zdaleka ne takový, je tedy logické, že na vlně popularity se budou chtít svézt i další podobné tituly,“ tvrdí František Měch z Ústavu pro výzkum a vývoj virtuálních fantazií. A podle jeho slov se můžeme těšit, že na mobily zavítá další herní klasika. A možná větší než Pokémoni.

Pokemon GO
Pokemon GO
Zdroj: Nintendo

Už na konci července se v Evropě spustí Doom GO. Herně by mělo jít o podobný styl, jaký nabízí Pokemon GO, ale atmosférou, grafickým stylem a nepřáteli se hra pochopitelně bude inspirovat legendárním Doomem. Hra, která se objevila v roce 1993, je dnes považovaná za klasiku a navíc je do značné míry zodpovědná za úspěch akčních her, v nichž hráči kosili nepřátele a zachraňovali svět z pohledu samotného hrdiny. „Doom byl revoluce a jako takový si novou verzi vhodnou pro 21. století zaslouží,“ dodává Měch.

Podobně jako v Pokémonech budou vyžívány reálné mapy a hra bude s pomocí GPS sledovat, kde se hrát zrovna nachází a přizpůsobovat se mu. „V Pokemon GO je potřeba po Pokémonech házet pokebally, v Doomovi se bude pochopitelně střílet. Doom Go si však od Pokemonu nepůjčí jen mapy, ale podle všeho i systém PokéStopů, ze kterých budou vypadávat náboje, lékárničky a s trochou štěstí i nové zbraně.“

Ve hře pak budou fungovat i klasické cheaty, plus speciální bonusy. Pokud například rozstřelíte nějakého padoucha uprostřed katedrály, dostanete bonusové body.

Celkově ale bude přizpůsobení prostředí mnohem sofistikovanější: V nemocnicích bude více lékárniček, na hřbitově naopak ještě více monster. Vrcholem pak bude poslanecká sněmovna, kde bude třeba padouchy kosit po stovkách, protože budou vyskakovat zpozda každé druhé lavice.

DOOM
DOOM
Zdroj: Bethesda

Zbraně, mezi nimiž pochopitelně nebude chybět ani motorová pila nebo legendární kanón BFG 9000, budou však hráči získávat spíše v arénách, kde je čekají střety s lidskými protivníky.

A po vítězství nad nimi lze získat postupně i části klíče, po jehož sestavení se můžete vydat do míst, kde se skrývají bossové. „Zatím to není jisté, ale mezi hráči koluje neověřená informace, že ultimátní boss Spiderdemon se vyskytuje v okolí Pražského hradu,“ naznačuje Měch.