Vystoupí v Brně i Justin Bieber!
Vystoupí v Brně i Justin Bieber!
Zdroj: profimedia.cz

Na státní svátek 28. října se bude v Brně konat Love Migration Festival pro nejméně 150 tisíc lidí.

Všichni ví, že Brno je New Yorkem Moravy. Jako takové si zaslouží vlastní hudební událost světového rozměru. Jihomoravské kulturní elity proto daly hlavy dohromady a vymyslely festival, jenž nabídne hudební menu přizpůsobené na míru běžencům, kterých je po celé Evropě spousta.

„Chceme být jako Colours of Ostrava, jen ještě větší multikulturnější a barevnější. Pozvali jsme ty nejslavnější syrské, libanonské i etiopské kapely a uděláme festival. Bude to bomba!“ hýří nadšením organizátor František Měch.

O návštěvnost přitom nemá obavy. „Migranti budou mít samozřejmě vstup zdarma. Pokud se prokáží tím, že nemají žádné doklady a vlastní iPhone, budou do areálu vpuštěni zdarma. Navíc se nám podařilo zajistit kyvadlovou dopravu mezi Hamburkem, Kolínem, Calais i proslulým tureckým uprchlickým táborem Kilis Öncüpınar a brněnským Zamilovaným hájkem, kde se bude festival konat,“ libuje si Měch.

Pokud se navíc některý z dovezených sto dvaceti tisíc posluchačů nebude chtít do tábora vrátit, může si pronajmout pokoj v některém z místních penzionů. „Podpoříme tak cestovní ruch a podnikání v Brně,“ chválí se Měch. Pro běžné Čechy bude jednotlé vstupné 1 099 Kč.

Festival přitom rozhodně nemá být manifestací tzv. sluníčkářů. „Určitě chceme oslovit všechny názorové skupiny, tak velký festival se prostě nemůže zříkat i odpůrců migrace. Na Xenophobic stagei bychom rádi uvítali Ortel, Olivii Žižkovou nebo Dominiku Myslivcovou, jednání se ale teprve rozbíhají,“ zdůrazňuje Měch. „Připravujeme i bohatý doprovodný program: Děti pravdoláskařů si budou moci například vystřihnout a slepit vlastní papírový model mešity, ratolesti islamofobů pak budou tyto modely moci na dalším stánku pálit a pomočovat,“ udivuje propracovanou strategií brněnský patriot Měch.

Tomu se na Love Migration Festival podařilo sehnat například Led Zeppelin, kteří zahrají svůj Immigrant Song, spekuluje se o Celeste Buckingham a jejím hitu Run Baby Run i Justinu Bieberovi, jenž by mohl zazpívat Sorry. Finance zajistí dotace z několika evropských fondů i ministerstva, kromě peněz získali organizátoři i plastová víčka a jídlo, které mělo jít původně na hladové děti, chudé matky a nemocné babičky, nakonec se ale bude prodávat ve stáncích jako občerstvení za přemrštěné ceny.

Zda 28. října vystoupí v Zamilovaném hájku i Arnošt Goldflam a Radek Rettegy s Los Brňos se zatím neví.