Aragorn se nejspíš dočká nového filmového dobrodružství
Aragorn se nejspíš dočká nového filmového dobrodružství
Zdroj: Universal a Warner Bros.

Podívají se orci do Středozemě?

Filmová fantasy Warcrcaft je v Česku velmi slušným kasovním hitem, jak dokazuje víkendových 123 tisíc diváků, což je 17. nejlepší výsledek v historii. Neskutečné jsou výsledky i v Číně, naopak v Americe jsou tržby zklamáním. Všude ale fanoušci dychtivě rozebírají, co má proboha znamenat potitulková scéna, která se objevila za zhruba desetinou kopií ve vybraných kinech.

Scénu jste nejspíš viděli, ale jen pro pořádek: Navazuje na tajnosnubný moment, ve kterém hrdina v hnědých kalhotách zvedne do náručí malé orčátko, Durotanova syna, který jako pověstný plaváček pluje vstříc novým zítřkům.

V potitulkové scéně je pak ale názorně vidět, že oním hrdinou je herec Viggo Mortensen se specifickými Aragornovými kadeřemi.

Okamžitě se vyrojilo moře spekulací, jak se Pán prstenů přesně propojí s Warcraftem. Studio Warner Bros. totiž chce využít zájmu o Warcraft a znovu díky tomu nakopnout fantasy příběhy ze Středozemě. „Předpokládá se, že pomocí flashbacků by mělo být vidět, jak orkové bojují na jedné z misí s jeskynním trollem, který umřel ve Společenstvu prstenu. Jako pravděpodobný scénář zní i to, že mladý čaroděj Khadgar podstoupí výcvik u Gandalfa Šedého,“ uvažuje teoretik přes fantastiku Fanda Měch.

Samotný Aragorn by se pak měl s malým orčátkem spřátelit a vydat se s ním na jednu z výprav ve jménu Gondoru a Arnoru. Tak se podaří dostat do filmu i mnohem více chození, tak aby spojení s Pánem prstenů bylo ještě těsnější…

---

Pokud vás televizní a filmové fantasy baví, určitě vás bude zajímat i herecké obsazení plánované české verze Hry o trůny...

Pán prstenů Warcraft viggo mortnesen