Tihle hráči se už v dresu Sparty neobjeví
Tihle hráči se už v dresu Sparty neobjeví
Zdroj: profimedia.cz

Nejslavnější domácí fotbalový klub chystá revoluci a zásadní změny v sestavě. Možnost zazářit na Letné vedle Tomáše Rosického teď dostanete i vy!

Fotbalová Sparta má problémy. I ti největší fanoušci a opravdoví srdcaři to ví. Momentálně třetí místo v tabulce domácí soutěže možná nevypadá úplně tragicky, ale vzhledem k tomu, že se před Spartu dostala i nenáviděná Slavie, jde v podstatě o tragédii. Připočtěte k tomu kolaps týmu v Evropské lize a potupné vyřazení Rostovem a máte jasný obraz katastrofy.

Neuspokojivé výsledky sparťanského týmu donutily vedení k činu, který ve fotbalovém světě vídáme jen zcela výjimečně. Naposledy se tak stalo v roce 2006 v Indii - každý, kdo sleduje fotbalovou scénu jižní Asie, ví, o čem je řeč. Před jedenácti lety se tým Mohun Bagan A.C. z Kalkaty rozhodl ze dne na den vypovědět smlouvy všem svým hráčům a přizval na hřiště amatéry. „Na první pohled šílený experiment tehdy překvapivě přinesl své ovoce a výsledky Mohun Bagan A.C. se výrazně zlepšily. Věříme, že podobný postup může slavit úspěch i ve Spartě,“ říká fotbalový expert a historik František Měch.

Podle kuloárních informací má dostat výpověď 90% kádru a minimálně pět ze šesti trenérů. Koho přesně změny postihnou, se zatím neví, stejně jako není jisté, zda se nějací noví trenéři ještě v šatně nenajdou a zda bude platit otřepané lepší Holoubek v hrsti, nežli Požár na střeše.

Z hráčů by měl zůstat pouze Václav Kadlec, jenž stál majitele čtyřikrát víc, než jaká je jeho reálná hodnota, a je potřeba ho dál zpeněžit, a samozřejmě také Tomáš Rosický, jenž by dle svých slov rád přidal k podzimním 19 minutám na jaře alespoň dalších pětadvacet. Z hostování se pak narychlo vrátí problémový Julius Lavický.

Kdo však sparťanské opory, které budou muset odevzdat dres, nahradí? Stejně jako v případě indického velkoklubu se i na Spartě chtějí spoléhat na amatéry. „Už ve čtvrtek se na Letné koná otevřený trénink. Přijít může každý fotbalista starší patnácti let a důležité je jen to, aby neměl podepsanou profesionální smlouvu s jiným klubem. Ti nejlepší můžou už o víkendu kopat za Spartu proti Dukle.“ Podle Měcha není potřeba se nikde registrovat, stačí jednoduše přijít a ukázat, jak jste fotbalově na tom.

Pokud si tedy myslíte, že první ligu u nás kopou jen nagelované primadony a vy byste to zvládli lépe, přijďte se na Letnou ukázat. Místo v šatně možná čeká zrovna na vás.

fotbal Sparta