Colours of Ostrava se přestěhuje, název zůstane
Colours of Ostrava se přestěhuje, název zůstane
Zdroj: profimedia.cz

Největší kulturní akce slezské metropole se v Ostavě konala letos naposledy. Kvůli bezbarvému prostředí Ostravy se bude stěhovat do našeho hlavního města. O dobrou muziku i specifickou atmosféru ale podle slov organizátorů fandové nepřijdou.

Česká republika je země zaslíbená hudebním festivalům, na něž míří každé léto stovky tisíc fandů. Za jeden z největších a nejlepších je v poslední době považován mezi odborníky i návštěvníky Colours of Ostrava, kde letos vystoupili Norah Jones, Jamiroquai nebo Imagine Dragons, na které se přišlo podívat tolik lidí, že tu nebylo k hnutí. I proto se organizátoři rozhodli pro změnu. A ostravské patrioty s největší pravděpodobností nepotěší.

„Ano, je to pravda, Colours of Ostrava se letos v Ostravě konalo naposledy,“ potvrzuje ambasador festivalu František Měch. O tom, že město proslavené Stodolní ulicí, svérázným dialektem a zavíráním dolů se rozloučí s populární hudební akcí, se v kuloárech mluví už od jara, kdy se ukázalo, že areál bývalých hutí a železáren kapacitně nemusí stačit a že je až příliš šedivý. „Mrzí nás to, ale situace je skutečně neúnosná. Fanoušci hudby si zaslouží prostor, kde se nebudou muset tolik mačkat i více barviček,“ vysvětluje viditelně smutný Měch.

A kam že by se Colours of Ostrava mělo stěhovat? Podle mluvčího bylo možností víc: Zvažovali jsme využít nově otevřené oblasti v Brdech nebo povrchové doly na Mostecku, aby se alespoň částečně zachovala festivalová atmosféra, nakonec nám ale stejně vyšla nejlépe Praha.“ Colours of Ostrava se tedy bude v příští sezóně stěhovat do našeho hlavního města, ačkoliv o konkrétním místě, kde by se mohl festival konat, ještě rozhodnuto není. „Možností je dost,“ vysvětluje Měch.

Organizátoři si prý jsou vědomi kontroverze a nevole, kterou jejich rozhodnutí přestěhovat se z Ostravy do hlavního města vyvolá, věří však, že změn nakonec nemusí být tolik, aby fanouškům zkazily zážitek. „Rozhodně zůstane zachovaný název Colours of Ostrava. Návštěvníci jsou na něj zvyklí a zní to mnohem lépe než Colours of Letiště Letňany nebo Colours of Tipsport Arena, Za Elektrárnou 419/1, 170 00 Praha 7-Bubeneč. Výhodou Prahy je navíc i blízkost Kladna, kam by měly jezdit speciální festivalové autobusy, díky nimž by si návštěvníci mohli prohlédnout staré šachty a důlní zařízení a užít si téměř ostravskou atmosféru.

Jestli se stěhování do hlavního města projeví i v ceně lístků, zatím Měch nechce prozradit. „Na to, abychom se bavili o penězích, je ještě brzy. Hudební festivaly jsou přeci o zábavě a o muzice, tak proč řešit něco jako ceny za lístky?“

Colours of Ostrava Jamiroquai festivaly