No name už nejsou noname
No name už nejsou noname

Šestičlenná pop-rocková slovenská kapela, která se těší velké přízni posluchačů i v Česku, si po dvaceti letech váhání konečně zvolila název!

Skupina, která dlouhé roky koncertovala pod provizorním názvem No Name a našla si i pod ním řadu fanoušků, se konečně dočkala oficiálního pojmenování. Počínaje letní festivalovou sezónou bude vystupovat pod názvem Štyria bratia, a to pochopitelně v návaznosti na to, že ji tvoří hned čtyři bratři Timkové.

Přejmenování potvrdil v oficiálním prohlášení Igor Timko, frontman a hlavní tvář kapely, kterou tvoří mj. se svým bubnujícím bratrem Ivanem a dalšími dvěma sourozenci Romanem a Dušanem, kteří v kapele hrají na kytaru.

„Nevím čím to je, čím to je, že jsme se dlouhé roky nemohli rozhoupat, jak se pojmenujeme. Situace se ale stala neúnosnou,“ říká jeden z bratrů Timkových, jenž trvá na anonymitě kvůli tomu, že by mu prý starší bratři dali válečky. „Už se nám nesmáli pouze hudební kritici, ale i samotní fanoušci. Proto jsme si už prostě museli nějaký název vybrat,“ podotýká.

Až se kapela bude příště fotit na záchodcích, už se bude jmenovat jinak
Až se kapela bude příště fotit na záchodcích, už se bude jmenovat jinak

Situace prý byla nepříjemná zejména v zahraničí. „Čím dál tím častěji se v anglických zemích ozývalo ironické skandování „no name – no music“. Kolikrát jsme tak odehráli dvě třetiny playlistu s drtivou většinou našich hitů, návštěvníci se přesto domáhali, abychom už konečně začali hrát. Podle nich nešlo o skutečnou hudbu,“ podotýká anonymní Timko.

Otázkou je, jak na přejmenování zareaguje zbytek kapely, která není s Timkovými v pokrevním vztahu. Atmosféra v kapele prý není růžová, Viliama Gutraye a Zoliho Sallaie se přejmenování pochopitelně dotklo. „Samozřejmě to není ideální řešení. My koneckonců vždy chtěli kompletně rodinnou skupinu, aby k takovým třenicím nedocházelo. Naše máma ale odmítla porodit a vychovat klávesáka s basákem, prý by už pak rovnou mohla zplodit celou Klapzubovu jedenáctku,“ dodává viditelně rozhozený Timko.

Kapela každopádně vyjede  na letní turné Štyria bratia, nejspíš za zády i s filmovým štábem Jana Svěráka, jenž chce po úspěchu filmu Tři bratři točit o skupině dokument.

Zda se reálného názvu dočká i deska vydaná pod jménem Nový album z roku 2011 se zatím neví.

No Name Jan Svěrák