Cristiano Ronaldo bude nejkrásnější i mezi trenéry
Cristiano Ronaldo bude nejkrásnější i mezi trenéry
Zdroj: profimedia.cz

Portugalsko nečekaně rychle mění lodivoda na lavičce...

Nejkrásnější čutálista světa, který se má tak rád, že si své fotbalové iniciály CR7 nechává vyšívat i na vlastní spodní prádlo, už vyhrál skoro všechno, co vyhrát mohl. Několikanásobný vítěz Zlatého míče, Ligy mistrů i španělské a anglické ligy přidal do své sbírky trofejí v neděli i titul na EURO. Rozhodně tím ale nehodlá končit.

Ba naopak, svůj záběr rozšíří i o koučování. To se mu náramně zalíbilo během finálového zápasu, který po zranění ve 25. minutě pohříchu musel sledovat povětšinou z lavičky náhradníků. Právě odtud ale pravidelně vybíhal a stal se druhým trenérem, upřesňujícím během zápasu pokyny oficiálního trenéra Fernanda Santose. Postupně po něm převzal taktovku, korigoval jeho taktiku a dokonce určil, kdo půjde na plac jako čerstvý hráč. Ronaldo tak má rozhodující podíl i na vítězné brance střídajícího Édera!

Po zápase pak přiznal, že se mu nová role zalíbila že v ní hodlá naplno pokračovat i nadále, což mu šéfové fotbalového svazu ihned odsouhlasili a jmenovali ho trenérem pro následující kvalifikační cyklus o Mistrovství světa.

„Ronaldo sice měl se stávajícím trenérem korektní vztahy, protože si nikdy nedovolil ho nepostavit nebo ho vystřídat, i když se mu zrovna nedařilo. Takhle ale bude mít ještě víc prostoru. Bude moci vedle sebe nominovat přesně ty hráče, kteří ho mají nejvíc v úctě a kteří mu nejčastěji nahrávají. Zároveň může nechat sedět reprezentanty, kteří tolik nedbají o svůj zevnějšek nebo nemají tolik followerů na Twitteru a jejich význam pro tým je tudíž zpochybnitelný,“ vysvětluje situaci sportovní expert František Měch. „Navíc ho jako hrajícího kouče budou ještě víc zabírat kamery, protože bude smět být na hřišti i na lavičce,“ dodává.

Ronaldo tak bude krom dalšího Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu planety (který nepochybně vyhraje, protože má daně v pořádku) usilovat i o uznání jako trenér roku.

Cristiano Ronaldo Portugalsko euro CR7