Norsko zveřejnilo dlouhodobou hokejovou strategii
Norsko zveřejnilo dlouhodobou hokejovou strategii
Zdroj: profimedia.cz

Reakce na debakl Norů 7:0 proti České republice na sebe nenechala dlouho čekat...

Norskou sociálku čeká tvrdá práce: Bude muset zabavit minimálně dalších dvacet dětí, tak aby z nich do roku 2034 vyrostla silná hokejová reprezentace.

Pokyn dal nenápadně norský hokejový svaz, který chce zvrátit poměr sil na sportovní mapě a právě konfiskace mladých talentovaných Čechů se jeví jako nejefektivnější způsob.

Norové se už po celé generace snaží vychovat elitní hokejový tým, který by i na světové úrovni mohl konkurovat těm nejsilnějším týmům a dosáhnout tak úspěchů, jaké slaví třeba reprezentace Švédska a Finska. To se ale stále úplně nedaří. A podle analytiků a hokejových odborníků za to může skandinávský genofond, který není například co se týče kreativity tak vyspělý jako ten český.

Proto se do věci zapojí u nás nechvalně proslulý úřad Barnevernet, jenž několikrát pobouřil veřejnost a mezinárodní instituce kvůli kontroverzním odebrání ratolestí jejich matkám. Takových případů zjevně přibude.

„Vedení norského hokeje si uvědomuje, že tu pověstnou českou hokejovou chytrost nebo silnou českou brankářskou školu nenapodobí, pokud se nezmocní českých dětí a nevychovají z nich norské sportovce. Barnevernet má tak za úkol zabavit takové děti, které typově odpovídají potřebám reprezentace a ke dvěma útočníkům přidat i alespoň osm mimin do obrany, minimálně tři dětičky do brány a dalších deset forvardů v plenkách,“ konstatuje expert přes sociální systém ve Skandinávii František Měch.

Pokud tedy máte v kočárku malého Jágra, k Oslu se raději ani nepřibližujte.