Lidé se bouří proti horoskopům!
Lidé se bouří proti horoskopům!
Zdroj: profimedia.cz

Demonstranti protestují proti horoskopům, které jsou podle nich přehnaně negativní. Chtějí se mít lépe…

Po celém světě jsou hlášeny nepokoje, tisíce demonstrací v zemích od Japonska až po Francouzskou Guayanu se přelévají v násilí. Za všechno může nepříjemný únik dat ze Světové astrologické centrály, která sídlí v kanadské Cannbeře, z níž se hackerům podařilo stáhnout originální verze horoskopů pro druhé pololetí letošního roku. A není to příliš pozitivní čtení.

Všichni ví, že horoskopy fungují tak, že je Světová astrologická centrála po sestavení rozesílá mezi jednotlivé odběratele. Ti si je pak upravují tak, aby nebyly příliš negativní. Aby nebyla tzv. blbá nálada. „Proto se v horoskopech často objevují neurčité formulace, v nichž si každý najde to své. Vydavatelé se je navíc snaží psát co nejpozitivněji, protože když by dostali své čtenáře do deprese, znovu už by si časopis nekoupili. Nebo vy byste chtěli číst magazín, který vám pokaždé oznámí, že skončíte švorc, dostanete kopačky a volby vyhraje Okamura?“ ptá se řečnicky astrolog František Měch.

Bohužel kvůli hackerům se na veřejnost dostaly původní, neupravené verze horoskopů a kdo si je přečetl, ten zuří. Nejvíc napružení jsou Raci a Berani, kterým se nelíbí, že jejich výhled na druhý půlrok jsou přímo katastrofální. Proto tato dvě znamení pořádají demonstrace a žádají od astrologů alespoň částečnou korekci horoskopu.

„Jak k tomu my přijdeme? Lvy čeká profesní i osobní růst, Kozorohy zase životní láska, jen nás mají srazit nemoci a bída? Je to neslýchané a skandální,“ zuří jedna z demonstrantek ze znamení Raka.

„I my máme právo na spokojený život,“ hlásí jeden z transparentů na demonstraci v centru Prahy. Její aktéři nesouhlasí s tím, aby jim negativní horoskopy od nějakého kanadského šarlatána zkazily šest následujících měsíců.

Jejich požadavky jsou tudíž jasné: Zlepšit horoskop u Raků a Beranů, Lvům a Kozorohům naopak trochu štěstí ubrat. „Vodnáři a Panny by si taky zasloužili výrazně horší předpovědi, Blíženci nám jsou fuk, tihle schizofrenici mají dost starostí sami se sebou,“ uzavírá lakonicky jedna z demonstrantek.