GTA 6 zamíří do Prahy!
GTA 6 zamíří do Prahy!
Zdroj: archiv Prima COOL

Vývojáři z Rockstaru neudrželi pod pokličkou toužebně vyhlížené informace o pokračování série GTA a ještě před veletrhem E3 se hráči dozvídají důležité novinky.

Největší bombou je fakt, že se série znovu podívá do Evropy (naposledy to bylo v GTA: London) a přijde s razantní změnou stylu vyprávění. Tentokrát se totiž nebudeme pohybovat pouze po jednom městě, ale létat mezi Londýnem, Paříží a – světe drž se - Prahou!

GTA 6 v Praze
GTA 6 v Praze
Zdroj: achiv Prima COOL

Informace se poprvé objevily na diskuzním portálu NeoGAF a podle ohlasů je vidět, že si výběr měst fanoušci pochvalují. Podle dosud neověřených zpráv strávili vývojáři v Praze tři měsíce, kdy fotili nejrůznější místa a nasávali místní atmosféru. Výsledkem jejich snažení by pak měla být zredukovaná Praha o přibližně polovičním rozměru nežli ve skutečnosti, ovšem s logickým uspořádáním památek a známých míst.

GTA 6 v Praze
GTA 6 v Praze
Zdroj: archiv Prima COOL

K dispozici je i dvojice obrázků – atmosférický pohled na Staroměstskou mosteckou věž na začátku Karlova mostu a Hlavní nádraží! Jejich autenticitu nám potvrdil i herní expert Fanda Měch.

"Pro GTA jsou typické striptérky, zloději, laciné kluby a násilí a všechny tyhle parametry Praha dokonale splňuje. Je to město pro GTA jako stvořené," přiznal tiskový mluvčí Rockstaru. "Máloco je navíc tak stylové jako vytahovat řidiče ze zánovní škodovky nebo mlátit gangstery s ponožkama v sandálech," libují si tvůrci.

Hra se dostane na pulty už 29. února 2017. O dalších novinkách vás budeme informovat!

GTA gta VI Praha