Žralok zabiják

Žralok zabiják

O pořadu

Rybáři ze Smallportu při lovu postřelí žraloka, který plave zemřít do nedaleké jeskyně. Jakmile však do jeskyně dopluje, stane se něco zvláštního. Ze žraloka je duch. Ten zabije rybáře i jejich průvodce.

Ale to není konec jeho řádění. Duch se mstí lidem v celém městečku a zabíjí všude tam, kde se nachází voda, ať už je to bazén, vodovodní potrubí, dětská klouzačka, myčka aut nebo obyčejná louže.

Ava a její přátelé zjistí u strážce majáku Finche, že tajemná jeskyně přivádí věci zpět. Jenže muž je moc opilý, než aby řekl něco víc. Ava se dozví, že Finchova žena se v oné tajemné jeskyni před 9 lety utopila.

V muzeu se pak dozví, že kdysi v městečku beze stopy zmizeli všichni obyvatelé. Byli něčím nakaženi a v jeskyni ty nakažené popravovali. Rozlícení mrtví povstali a zpustošili město. A od té doby každý, kdo v jeskyni násilně zemře, znovu povstane.

Průvodce v muzeu jim chtěl dát knihu kouzel, která by mohla vše zachránit, ale Finch ji ukradl. Náhle spuštěný požární poplach však opět přivolá žraloka a průvodce a jeden z přátel Avy jsou zabiti.

Ava naléhá na Finche, že jí musí vydat knihu kouzel. Ten tvrdošíjně odmítá. Ale sdělí jí, že vyčetl, že ducha lze poslat zpět pomocí talismanu z předmětu, který ho zabil.

V jeskyni najdou ostatky žraloka, vyndají z něj kulku, která poslouží jako onen talisman. Udělají z něj harpunu a Ava s ní žraločího ducha napadne, ale nezafunguje to.

Finch se pak přizná, že svou ženu v jeskyni v afektu zabil, neutonula. Ta se ale nevrátila, jako ostatní duchové. A Finch má strach o jejího ducha. Nechce ji znovu ztratit a nechce, aby se do toho Ava a přátelé míchali.

Duch jeho ženy Finchovi pomůže najít správný postup. S pomocí Avy a přátel se pokoušejí vyhodit jeskyni do vzduchu, ale duch žraloka Finche zabije dřív, než se jim to povede.

Ava je nakonec úspěšná, jeskyně vyletí do povětří a šílenému řádění je konec.