Žralok útočí 3: Lidožrout

Žralok útočí 3: Lidožrout

O pořadu

Při podmořských opravách v Pacifiku u příkopu Challenger, které dělá posádka lodi Bountress, je její člen zabit obrovským žralokem. O půl roku později se ocitáme na Mexické pláži Del Rey, kterou hlídají mladíci na člunu (Ben a kolega). Dále na moři loví starší muž ryby, velikou část jeho obrovského úlovku mu ale z vlasce ukousne obrovský žralok. To však muž z lodi nevidí. Dvojice mladíků se vydává na lov humrů, Ben se pro ně potápí a nachází veliký žraločí zub. Podle internetu ale nepatří žádnému ze známých žraloků a fotografii zubu tedy vkládá na stránky, kde by někdo mohl vědět, o jaký druh se jedná. Fotografii shlédne Cataline Stoneová- zaměstnanec muzea a paleontolog. Vyráží za Benem, aby si s ním promluvila osobně. Nalezený zub také zajímá muže, který chystá velikou investici- položení transpacifického kabelu. Jeden zub ale považují spíše za náhodu.

Na opuštěné pláži si zatím dvojice užívá a když jsou v moři, objevuje se žralok, který je vyděsí. Ben se setkává s Cataline, která se vyptává na místo, kde zub našel. Svou obavu z obrovského žraloka před Benem zatím tají, nechává si ale poslat tým, se kterým místo probádají. Při dovádění na párty končí dvojice na tobogánu, končícím v moři. Když sjedou do vody, žralok je požírá. Druhý den navíc žralok způsobuje škody na současném podmořském kabelu a lidi ze společnosti jedou problém vyřešit. V tu samou dobu vyráží také výprava Cataliny, která u místa nálezu zubu rozlévá do moře krev. Po zakotvení čekají, co se bude dít a žralok jim vráží do lodi. Oni natáčí několik záběrů a poté mu hodlají bodnout pod kůži vysílač. Cataline se to daří, teď vidí kam pluje, vysílač dokonce obsahuje kameru. Na nedaleké pláži si hraje muž se psem a do vody mu hází talíř. Pes pro něj odmítá doplavat a mladík tam tedy plave sám, stává se další obětí. Nalezené zbytky muže vedou Bena za Cataline a ta prozrazuje, s čím se tu potýkají- Megalodon- předek velkého bílého žraloka. Tedy jen jeho mládě, Megalodon je mnohem větší- délka až 23m. Nakonec se domlouvají, že ho znovu společně vypátrají, což by díky senzoru nemělo být těžké.

Ben se tedy druhý den přidává k výpravě Cataline. Když ho nachází, má namířeno k pláži. Ben informuje kolegu, který všechny vyhání z vody. Než se dostane ke dvěma dívkám, Cataline mu zkříží cestu, což ho odradí, vybírá si ale další cíl- člun na moři, ze kterého dva muži pouští padák se zavěšenou ženou. Když se přiblíží a vrazí do člunu, jeden muž padá. Než se ho podaří zachránit, žralok ho sežere. Poté ještě chytí do tlamy lano, na jejímž konci je žena s padákem a stahuje ji do moře. Také ona se poté stává další obětí. Cataline a Ben se definitivně rozhodují žraloka zabít, přestože je to údajně vyhynulý druh. K tomu by rádi využili kabel, který ho z nějakého důvodu přitahuje. Jejich obavy ale vzbuzuje napojení dalšího kabelu, který vede mořskými příkopy, odkud nejspíše pochází tento Megalodon. Mohl by z hlubin vylákat další, napojení se chystá již za dva dny. Benův známý- Chuck, který přišel před půlrokem v příkopě Challenger o kamaráda, zjišťuje tajné informace o společnosti a nachází dokumenty o tom, že podmořské kabely probíjí. Jde si to vyřídit se šéfem firmy, který si z něj ale velkou hlavu nedělá.

Cataline s Benem a výpravou zatím vyráží na moře, následuje je Benův kolega ve člunu. Žraloka nachází a on jim vráží do lodi, která začíná nabírat vodu. Když jde Cataline pro zbraň do podkroví, probourá se k ní žralok a ona ho nakonec likviduje výstřelem. Loď je ale velmi poničená a posádka tak čeká na Benova kolegu, který je má nabrat. Jeho však překvapí pravěký obří Megalodon, která ho zhltne i s člunem. Loď jim poté nárazem otáčí a oni všichni padají do vody. Ben a Cataline se alespoň vyšplhají na dno obrácené lodi, dva muži z jejího týmu ale končí v tlamě obra.