Zápas

Zápas

O pořadu

Chromý Willie Smith rozváží mléko ve skotské vesnici Inverdoune. Žije s matkou, která propadla alkoholu, a líbí se mu Rosemary, dcera jeho zaměstnavatele farmáře Baileyho.

 

Willieho neustále přepadají výčitky svědomí, že v dětství nedokázal zachránit Rosemaryina bratra Johnyho, který se zřítil ze skály. Má ohromující znalosti o fotbalu a chodí jimi udivovat kamarády do Bennyho baru. Ten je trnem v očích Nádhernému Gusovi, majiteli baru Le Bistro. Před sto lety byli Benny a Gusův prapradědeček majiteli jediných barů ve vesnici, kamarádili se, ale potom se pohádali. Tehdy uzavřeli sázku: Přežije ten bar, jehož tým vyhraje stý fotbalový zápas. 

 

Vesnice žije blížícím se rozhodujícím utkáním. Protože mužstvo Le Bistra vyhrálo dosavadních děvětadevadesát zápasů, dává Gus štamgastům v Bennyho baru najevo, že jsou dny jejich oblíbeného lokálu sečteny. Bistrotým poctivě trénuje a vysmívá se soupeřům, kteří se v čele s trenérem Velkým Tamem věnují hlavně konzumaci alkoholu.

 

Tam nečekaně zemře a muži si za trenéra zvolí Willieho. Ten se sejde s Rosemary a vyzná jí lásku. Dívka má ale v plánu odjet a žít v Londýně. Když Willie prohlásí, že by ji doprovázel, Rosemary jasně opáčí, že patří do vesnice a dosud nic nedokázal. Willie začne trénovat tým jako o život...

 

Matka mu prozradí, jak to bylo se sázkou. Vznikla jen proto, že oba muži milovali jednu dívku, která však milovala Bennyho a byla s ním těhotná. Raději odešla – nechtěla, aby se kvůli ní kamarádi rozhádali. Ale už bylo pozdě. Ona dívka byla její matka...