Vrány útočí

Vrány útočí

O pořadu

Veterinářka Alexandra Wernerová a její manžel Marc se stěhují z města na venkov do nového domu. Alexandra je v očekávání svého první potomka a vše se zdá být zalité sluncem. Ale bohužel pouze do okamžiku, kdy si Alexandra uvědomí, že obyvatele poměrně velké oblasti v Německu ohrožují vrány, které se chovají jinak, než se vrány běžně chovají. Napadají lidi, hnízdí mimo obvyklou dobu, létají v jiných formacích než běžné vrány. Je očividné, že jejich útoky jsou plánované. Alexandra má obavy nejen o své nenarozené dítě a proto se rozhodne přijít záhadě na kloub. Chce kontaktovat svého bývalého vyučujícího z vysoké školy, profesora Nowaka, který se studiu vran věnoval celý život. Bohužel je Nowak již po smrti a jeho manželka není příliš komunikativní. Alexandra se tedy znovu vypraví na univerzitu za dr.Riekerem, ale ten ji odbyde jako hysterickou těhotnou ženu, která má rozbouřené hormony. Alexandra tedy znovu zajde za vdovou Nowakovou a poprosí jí o nějaké informace. Nowaková nakonec souhlasí, zvlášť když Alex najde v domě utajenou laboratoř. Na pozorování vran přeci laboratoř není zapotřebí. Nowaková říká, že její manžel chtěl významně zlepšit inteligenci vran. Vyvinul účinnou látku – neurotransmitter, který signifikantně zvyšoval činnost mozkových buněk. A byl přesvědčen o tom, že to bude ku pomoci lidem. Pracoval se skupinami po 40 kusech. Problém byl v tom, že laboratorní zvířata zrekrutovala další svého druhu, tzv.vojáky a jejich schopnosti se dědily a vedlejší účinky také. Horší byla jejich agresivita a fixace na maso. Přesto chtěl Nowak ve výzkumu pokračovat. Jednou musel zabít celou testovanou skupinu a Nowaková chtěla, aby s tím přestal. Dodavatel jim tehdy přivezl zkažené maso a jeden pták se otrávil. Ostatní se následně pokusili Nowaka zabít. Ale ani to ho nezastavilo a pokračoval ve výzkumu, ale s manželkou už o tom nechtěl mluvit. Zemřel před 4 týdny při plachtění, ale jeho tělo nebylo nikdy nalezeno.

Vrány jsou čím dál tím agresivnější a napadají lidi, kteří venku grilují nebo jedí v restauracích. Alex vtrhne na tiskovou konferenci, na které se vyhlásí, že je dovoleno vrány zabíjet a trávit a upozorňuje na nebezpečnost tohoto počínání. Vrány se budou mstít. Nikdo ji však nebere vážně a poté, co slovně napadne představitele města, je zatčena a manžel ji musí vyzvednout na policii. To však znamená, že přijde o práci, protože odešel z důležitého jednání. Je rozladěný, ale Alex také. Vůbec ji neposlouchá. Všem hrozí obrovské nebezpečí a ona chce zachránit své nenarozené dítě a nejen je. Musí se zabezpečit, aby vány nezahnízdily. Alex před časem našla v polích starou stodolu, kde objevila spoustu vraních hnízd, ale když se tam vypraví, hnízda jsou pryč. Stopy traktoru je dovedou na místo, kde leží uklovaný muž, který se na vlastní pěst rozhodl hnízda zničit. Za to ho ptáci zabili. Alex upozorňuje, že je potřeba chytit jenom ty vrány, které patřily Nowakovi – ty vůdce. Společně s Marcem zkoumají v Nowakových podkladech, jak je svolával a také musí najít místo, kde je držel. Alex se snaží získat nějakou informaci od Riekera a ten říká, že by jim možná mohl pomoci. Alex a Mark najdou Nowakovu laboratoř. Je tam cosi jako pojízdná klec a světelný spínač, kterým dával vranám signály. Vtom se objeví Rieker a má zbraň. Ale Marc je dobře připraven a Riekera odzbrojí. Riekerovi jde o to, aby Nowakův preparát mohli použít i na lidi. Znamenalo by to konec hlouposti a vítězství nad nespravedlností přírody. Mohou z toho zbohatnout. Alex je přesvědčena, že Nowak by to nechtěl a je si jistá, že to Rieker zabil Nowaka a hodil ho do vody, kde se o tělo postaraly ryby.

Konečně jsou na místě, kde jsou na obloze stovky vran. Je potřeba nalákat ty Nowakovy do klece. Díky Alexinu a Marcovu důvtipu a odvaze se to podaří. Rieker tvrdí, že jich je jen 38, protože dvě zahynuly. Všech 38 kusů je nyní v kleci a zdá se, že příběh má šťastný konec.