Vetřelci z hlubin - upoutávka - Obrázek 3

Vetřelci z hlubin

O pořadu

Každou sobotu a neděli v 17:40

 

V oceánech se skrývá cosi tajemného... Několik lidí se setká s na první pohled nádhernou novou formou života. Nikdo z nich však netuší, že se svět ocitl na hranici katastrofy. Odvrátit ji mohou jen oni.

 

Originální název: Surface
Země a rok vzniku: USA 2005–2006, Universal
Žánr: drama, sci-fi
Série: 1.
Premiéra: 20.1.2013
Počet epizod: 15

Tvůrci:
Jonas Pate, Josh Pate

 

O seriálu:
Mladá oceánografka Laura „Dee“ Daugteryová při výzkumném ponoru objeví na dně moře trhlinu, která klesá až do neprobádaných hlubin. Její ponorka narazí na obrovské neznámé stvoření, která vydává tak silné elektrické výboje, že s plavidlem doslova zamávají. Lousianský pojišťovací agent Richard Connelly mezitím prožije trauma. Jeho bratra při potápění v Mexickém zálivu stáhne podobná bytost ke dnu. Čtrnáctiletý Miles Barnett ze Severní Karolíny zase jednu z nestvůr chová, a to už od vajíčka.

 

Po celém světě se začínají dít podivné věci. Padají hvězdy, děsivý řev roztrhne jihoafrický maják a na pláž v Severní Karolíně vyvrhne moře podivnou mršinu, o které úřady tvrdí, že to je jen otrávená velryba. Vládní agenti v čele s Davisem Leem z Pentagonu a tajemným srbským vědcem Aleksandrem Cirkem se všechno snaží udržet pod pokličkou a zabaví Lauřin výzkum.

 

Jenže touha vysvětlit původ neidentifikovaného druhu nedá vědkyni spát. Laura a další hrdinové, kteří se s novou formou života setkali, se snaží rozluštit tajemství zdánlivě nádherného stvoření. Dobrodružné pátrání je zavede do nejtemnějších hlubin moří i na hrozivá místa po celé Zemi. Ač si to ještě neuvědomují, osud světa se ocitne v jejich rukou.

 

Výpravný seriál Vetřelci z hlubin potěší všechny věkové kategorie diváků. Navazuje na tradici filmů, jako byly E. T. Mimozemšťan a Blízká setkání třetího druhu.

 

Zajímavosti:
Postava Richarda Connellyho je inspirována postavou Roye Nearyho z Blízkých setkání třetího druhu.

Původní název seriálu byl Fathom, později byl změněn na Surface.

Herci:

Lake Bellová (herečka) - Laura Daughteryová (postava)
Herečka, spisovatelka a režisérka Lake Bellová pochází z New Yorku. Vystudovala prestižní Bruford College of Speech and Drama v Londýně, kde se věnovala i scénickému šermu a tanci. Hrála v několika londýnských divadlech. Její filmová kariéra začala v roce 2002 rolí ve filmu Speakeasy a účinkováním ve dvou epizodách Pohotovosti. Více na sebe upozornila hned následující rok ve filmu Válečné příběhy, seriálu Miss Match a thrilleru Líbí se mi, co děláš. Jako Sally Heapová se objevila v posledních čtyřech epizodách právnického seriálu The Practice (postava pokračovala i v navazujícím seriálu Kauzy z Bostonu). V romantické komedii Mejdan v Las Vegas si Lake zahrála nejlepší kamarádku Cameron Diazové a v seriálech Jak dobýt Ameriku a Chidrens Hospital velké role. V roce 2010 natočila krátký nezávislý film Worst Enemy, který získal několik ocenění na festivalech. Jednu dobu chodila s Colinem Farrelem, momentálně je zasnoubená s umělcem Scottem Campbellem.

 

Jay R. Ferguson (herec) – Richard Connelly (postava)
Od svých sedmi let, kdy se s matkou přestěhoval z rodného Texasu do Los Angeles, miluje Hvězdné války a díky nim i žánr science fiction. Proto byl naprosto nadšený, že si mohl zahrát ve Vetřelcích z hlubin. Na obrazovkách se objevuje už od roku 1989, větší role si zahrál v seriálech The Outsiders, Městečko Evening Shade, Glory Days, Soudkyně Amy a Mad Men. Mohli jsme ho vidět i ve filmech Talisman, Vrah ve mně, Zkažená mládež nebo Holé lebky.

 

 

 

 

 

Carter Jenkins (herec) – Miles Barnett (postava)
Carter se narodil roku 1991 ve floridské Tampě. Rodiče věřili, že hereckou touhu uspokojí vystupováním v malých místních divadlech. Spletli se, syn herectví naprosto propadl. Když si ho vyhlédl lovec talentů, bylo o další kariéře rozhodnuto. Cesta do Hollywoodu začala účinkováním v několika reklamách. Poté se Carter s rodinou přesunul do Los Angeles. Podařilo se mu získat velkou roli ve sportovním seriálu The Bad News Bears. Možná i díky tomu, že je talentovaný hráč baseballu a amerického fotbalu. Objevil se v seriálech Scrubs: Doktůrci, Kriminálka Miami, 4400. Ztracení, Dr. House nebo Anatomie lži. Z filmů jmenujme Think Tank, Příšerky z podkroví a Na sv. Valentýna. Rád skáče na trampolíně, chodí na bowling, hraje poker a pravidelně updatuje svůj Twitter.

 

Další herci / postavy:

Ian Anthony Dale (herec) - Davis Lee (postava)

Leighton Meesterová (herečka) - Savannah Barnettová (postava)

Eddie Hassell (herec) - Phil Nance (postava)

Rade Šerbedžija (herec) - Dr. Aleksander Cirko (postava)

|305867|gallery -->