Uprchlík

Uprchlík

O pořadu

Richard Kimble, skvělý chirurg, najde po návratu domů z nemocnice svou ženu Helen těžce zraněnou. Popere se s útočníkem, kterého ještě přistihne, ten ale uteče. I když se Richard pokouší Helen zachránit, jeho snaha je bezvýsledná a Helen umírá. Policie mu nevěří a obviní z vraždy Helen jeho – soud mu vyměří nejvyšší trest – smrt. Při převozu vězňů dojde k havárii autobusu a Richardovi se podaří v poslední chvíli utéct.

 

Na vypátrání Richarda a ještě jednoho uprchlého vězně je nasazen tým Sama Gerarda, skvělého detektiva. Richard se přesto, že jsou mu pronásledovatelé  na stopě, vrací zpět do Chicaga – rozhodne se totiž vraha své ženy vypátrat a usvědčit sám. Ví jen to, že muž je kudrnatý a má protézu. To není zrovna mnoho – a Sam se svými detektivy je mu těsně v patách…

 

Hlavní roli si zahrál Harrison Ford (Hvězdné války, Blade Runner, Podnikavá dívka, Myslete na Henryho). Jeho pronásledovatelem je Tommy Lee Jones (Bez slitování, Ohnivá eskadra, Přepadení v Pacifiku, Takoví normální zabijáci). Úspěch filmu inspiroval po sedmi letech filmaře k natočení stejnojmenného seriálu.