Únosce

Únosce

O pořadu

Ah Huat Lim je taxikář a po rozvodu vychovává sám svého syna Wei Sianga. Siangova matka sice bývalého manžela několikrát žádala, aby se s ní dohodl na nějakém způsobu společné výchovy syna, ale on na její dopisy ani telefonáty nereagoval. Na schůzce u právníka, který je ujišťuje, že vzhledem k finančnímu zajištění matky by Siang byl při případném soudním řízení přiřčen jí, ho paní Limová žádá, aby nechal Sianga odjet s ní do Austrálie. On by ho pak mohl mít na prázdniny. Lim je ale proti.

Siang má dnes narozeniny a s otcem mají v plánu jít společně do herny, kde spolu chtějí strávit odpoledne. Lima chytí policista, jak telefonuje za jízdy v autě a dá mu pokutu. Lim se zdrží a Siang se rozhodne jít do herny se svým kamarádem Yao Lingem, který pochází z velmi bohaté rodiny a jehož osobní řidič je tam odveze. Při hraní na automatech si Siang nasadí Lingovu čepici a po chvíli ho někdo unese. Únosce pak zavolá Lingovu otci, od něhož chce výkupné. Ten se mu ale vysměje, protože vidí svého syna právě přicházet. Únosce tedy donutí Sianga, aby mu dal telefon na jeho otce a později mu zavolá s tím, že má třicet šest hodin na to, aby sehnal jeden milion dolarů. Pokud zavolá policii, Sianga zabije. Lim jde za Sengovými, rodiči Linga, které chce požádat, aby ho nechali promluvit s Lingem, který jeho syna viděl jako poslední. Oni mu to neumožní a pan Seng si dokonce myslí, že odpoledne mu kvůli výkupnému volal právě on a chce na něj zavolat policii. Lim pak jede do herny, odkud Siang zmizel a najde tam jeho botu. Druhý den se únosce objeví v domě Sengových a ukáže se, že paní Sengová měla s únosem svého nevlastního syna pomoci -on si ale spletl dítě. Strávil osm let ve vězení a teď chce peníze. Pokud je nedostane od Lima, jeho syna zabije a pak zkusí znovu unést Yao Linga.

Lim zatím shání peníze kde se dá, takže prodá byt a zkouší si vzít půjčku v bance. Vzhledem k tomu, že ale nemá čím ručit, nic mu nepůjčí. Stejně tak nepochodí u lichváře. Nakonec se rozhodne prodat svojí ledvinu. Po několika hodinách Limovi únosce zavolá a řekne mu místo, kde se s ním má sejít. Když tam dorazí, únosce znovu zavolá a místo setkání změní. Takto to udělá ještě dvakrát, až donutí Lima vylézt na střechu opuštěného domu a vysypat tam peníze. Lim má po operaci velké bolesti, ale únosce ho přesto nechá jít znovu dolů na parkoviště a pak zpátky na střechu. S penězi ho pak pošle na letiště. V nestřeženém okamžiku mu vleze do auta a peníze mu sebere. Když pak zjistí, že je v tašce jen pět set tisíc, zavolá Limovi a pošle ho na záchodky v obchodním domě. Když tam Lim dorazí, najde lahvičku s krví svého syna. Únosce mu pak řekne, že pokud nesežene zbývající peníze, bude mu posílat stále víc těchto lahviček. Lim je zoufalý a nakonec znovu zajde k Sengovým a pokusí se je požádat o půjčení zbývajících peněz. Pan Seng ale stále trvá na tom, že si to Lim vymyslel. A pokud ne, tak ať prý jde na policii.

Paní Sengová jde za únoscem, s nímž má dceru, kterou pan Seng vychovává. Žádá ho, aby chlapce pustil, protože Lim mu peníze není schopen sehnat. On ale trvá na svém. Pak donutí chlapce, aby zavolal otci a řekl mu, že se vrátí domů jedině tehdy, když mu dá ty peníze. Siang ale do telefonu řekne jen pět šedesát. Lim si vzpomene, jak jeho syn vždycky dokázal výborně odhadnout cenu jízdného v taxíku a uvědomí si, že při únosu chlapec počítal vzdálenost, kterou ujeli a přepočítával jí na jízdné. Začne proto hledat v mapě, kam asi tak mohli jet. Stále si přehrává záznam hovorů s únoscem, na kterém rozpozná zvuk kostelních zvonů. Ty uslyší právě v okamžiku, kdy dorazí na místo, kde předpokládal, že by únosce se Siangem mohli být. Únosce žije v malém bytě za jednou hernou a dveře má zajištěné bezpečnostním kódem.