Těžká dřina

Těžká dřina

- Vysíláme ve 03:15 na Prima COOL
O pořadu

KAŽDÝ ČTVRTEK VE 20:15

Ňufínka, ťuťínka a další nechutnosti?
Ano! A navíc maximum „šikovnosti“!

Mrkněte, jak se bude moderátor pachtit v dalších náročných provozech – od sanace skalních masivů a krocení vodních živlů po hrátky na železnici a podhrabávání Ostravy!

 

Videa a další informace najdete na www.tezkadrina.cz

 

Rychlé info:

Země a rok výroby: ČR  2012, RB production
Žánr: dokumentární reality show
Série: 3.
Premiéra
Počet epizod:
18


O pořadu:
Těžká dřina je formát dokumentární show z prostředí často nejsložitějších, nejodpudivějších, a hlavně nejzajímavějších prací, které se dají na našem území vůbec vykonávat.

Po úspěšné druhé sezoně bude Těžká dřina pokračovat třetí řadou. Složité manuální práce, těžké provozy, spousta neuvěřitelné dřiny a jako v předchozích sériích i několik nechutností... Tak bude vypadat pokračování úspěšného českého pořadu stanice Prima COOL.

Moderátor si opět v každém dílu vyzkouší pozice zaměstnanců, jimž jejich pracovní náplň nikdo nezávidí. Rozhodně nebudou chybět fyzická námaha, nebezpečné chvíle a složité a náročné činnosti. Jak se s nimi vypořádá člověk, který před natáčením Těžké dřiny nikdy manuálně nepracoval? Moderátor a reportér Roman Buťa se dříve živil především mluveným slovem. V pořadu dostane jako vždy pěkně do těla. I v každém díle třetí série bude mít svého guru, jenž mu naznačí, jak a co má vlastně dělat. Slovíčka jsou jedna věc, tvrdá realita jiná. Jak se však ukázalo, Roman někdy s menšími, jindy s většími těžkostmi nakonec vždycky dokázal splnit úkoly, které mu jeho průvodci zadali.

Diváci si s moderátorem v předchozích dvou sériích vyzkoušeli celkem dvacet čtyři těžkých, špinavých, náročných nebo exkluzivních povolání. A tak i ve třetí sezoně vystane otázka: Jak si poradí nešikovný člověk v náročných provozech? Na zvládnutí potřebných dovedností bude mít jako obvykle pouze jeden den!

Ani ve třetí sérii diváci nepřijdou o vtipné momenty, chvíle napětí a exkluzivitu míst, na něž se štáb vydá. Jelikož se pořad neustále vyvíjí, tak se ve třetí sezoně – na rozdíl od první, ve které představoval známá povolání, či druhé, která se zaměřila spíše na fyzickou náročnost – mohou diváci těšit na opravdu nebezpečná povolání a normálním smrtelníkům prakticky nedostupná místa. Moderátor si zadře s horníky v podzemních důlních štolách na Ostravsku, vyzkouší si výcvik s protiteroristickou jednotkou, nahlédne do výroby typických českých potravinářských produktů a více se zaměří i na „těžké stroje“.

Těžká dřina je formát volně inspirovaný pořadem Dirty Jobs, který má za sebou už sedm úspěšných sérií a celkem 154 epizod. Pod názvem Špinavá práce jej od června 2011 vysílá Prima COOL. V Těžké dřině se ale poprvé objevilo prostředí náročných a často nechutných prací a povolání přímo v České republice.

Díky české dokumentární show měli diváci možnost poprvé navštívit neobvyklé provozy a účastnit náročného výcviku speciálních jednotek. Do útrob bioplynové stanice například vstoupila kamera vůbec poprvé za dobu jejího fungování. Diváci nahlédli také do fungování zásahové jednotky Policie České republiky a seznámili se s výcvikem a prací báňských záchranářů.