Teror na 40. podlaží

Teror na 40. podlaží

O pořadu

V kancelářích jedné z firem sídlících v budově Whitney Towers probíhá vánoční večírek. Několik zaměstnanců se přesune na soukromou party do kanceláře viceprezidenta společnosti Dana Overlanda. Mezi prvními se tam objeví Howard s Lee a Darlene. Má to být tajná návštěva. Když Howard s dívkami zjistí, že je Overland ještě v práci, chtějí odejít.

 

Dan je zadrží a pozve na skleničku. Za chvíli se přidají Kelly s Ginger a Betty. Zatímco ostatní zakrátko odejdou, tato skupinka zůstane v kanceláři i poté, co strážný vyvede všechny ven. V domnění, že už je budova prázdná, zamkne hlavní vchod. Jediný, koho ještě vpustí, je údržbář Charlie, který jde opravit topení ve dvanáctém patře. Při práci popíjí a rozlije chemikálie.


Darlene se dobře baví s Danem, kterému se velmi líbí. Betty pro změnu imponuje Kelly. Howard požádá Ginger, která je účetní, aby ho nechala nahlédnout do důvěrných osobních záznamů zaměstnanců. Potřebuje zjistit, jak je to s jeho případným povýšením. Jenže Ginger se bojí, že by ji mohli vyhodit.  


Údržbář Charlie sice rozlitou tekutinu utře, ale po chvíli při práci shodí lampu. Jiskra způsobí požár. Velmi rychle se rozšíří po celém patře a způsobí Charliemu smrtelné popáleniny. Strážný, který se mu snaží pomoci, řekne přivolaným hasičům, že už v budově nikdo jiný není.


  Velitel hasičů reportérům vysvětlí, že mrakodrap funguje jako spalovací pec. Požár se drží uvnitř a žene se vzhůru. Za pár desítek minut zachvátí dalších sedm pater. Hasiči nemají techniku, s níž by se mohli k požáru dostat zvenku, takže nosí vybavení na zádech po schodech.

 

Mezitím Howard přemluví Ginger a nahlédne do svých materiálů. Dočte se, že ho Dan nepovažuje za vhodného kandidáta na povýšení. Kelly s Betty se uklidí stranou. Nikdo si také nevšimne Dana, který se s Darlene přesune do konferenční místnosti. Ginger je rozrušená z porušení zákazu a chce odejít. Na chodbě uvidí kouř. Všichni se přemístí k výtahu. Ten ale zastaví dříve, než k nim dojede, protože hasiči vypnou elektřinu, aby zpomalili šíření požáru klimatizací. Telefony nefungují, okna nejdou otevřít ani rozbít a požární dveře jsou uzamčené…