Takoví normální mimozemšťané

Takoví normální mimozemšťané

O pořadu

Každý den v 17:55, repríza po-pá v 10:25, so-ne v 11:15

Tým mimozemských vědců dostal za úkol prozkoumat lidské zvyklosti. Přijmou tedy lidskou podobu obyčejné rodinky Solomonových.


Rychlé info:

Originální název: 3rd Rock From the Sun
Země a rok výroby: USA 1996
Žánr: sitcom
Série: I–VI
Počet epizod: 139
Délka epizody: 22 minut

Tvůrci: Bonnie Turner, Terry Turner

Hrají: John Lithgow / Dick Solomon, Kristen Johnsonová / Sally Solomonová, French Stewart / Harry Solomon, Joseph Gordon-Lewitt / Tommy Solomon, Jane Curtinová / Dr. Mary Albrightová, Simbi Khali / Nina Campbellová, Elmarie Wendelová / Mamie Dubceková, Wayne Knight / důstojník Don

O seriálu:
Tým vědců ze vzdálené planety podnikne expedici na Zemi, což je dle jejich mínění nejméně důležitá planeta ve vesmíru. Mise má za úkol prozkoumat lidskou společnost. Nesmí být ale odhalena. Proto se astronauté zamaskují standardní lidskou podobou. Tedy – spíš tak, jak si naši podobu představují. Tváří se, že jsou normální pozemšťané. Přistanou v městečku Rutherford v Ohiu a začnou žít jako rodina Solomonů. Dick (John Lithgow) je vůdce výpravy a živitel, proto si najde práci jako profesor fyziky na univerzitě. Informační důstojník Tommy (Joseph Gordon-Levitt), nejstarší mimozemšťan, získal tělo teenagera a musí nastoupit na střední. Drsná bezpečnostní důstojnice Sally (Kirsten Johnstonová) skončí v ženském těle a komunikační důstojník Harry (French Stewart) žije životem člověka po třicítce, který si nedokáže udržet práci. Zkoumají člověčí emoce a často dochází k nedorozuměním, protože berou lidská slova a činy příliš doslovně. Rodina občas komunikuje se vzdáleným a většinou neviděným velitelem zvaným Velká obří hlava (William Shatner). Rozkazy obvykle vydává přes Harryho, který nečekaně a mnohdy v nevhodných situacích prudce vstane, aby posloužil jako anténa, a prohlásí: „Přijímám zprávu od Velké obří hlavy.“

Humor sitcomu je založen na kontrastu mezi vnějším vzhledem každého z mimozemšťanů a jejich osobností. Dick vůbec není moudrý ani otcovský, ve skutečnosti je arogantní, sebestředný a hloupý. Sally vypadá jako dáma, uvnitř je to však obhroublá chvástavá mužatka. Nejstarší a nejmoudřejší Tommy je uvězněn v těle teenagera a hormony ho často zrazují. Jedině podivný Harry do nového prostředí poměrně zapadá.


Hrají:
John Lithgow
Talentovaného herce a zpěváka můžete znát jako ďábelského vraha Trinityho z Dextera nebo jako Barneyho otce z Jak jsem poznal vaši matku. Kromě toho získal pět cen Emmy, dva Zlaté glóby a dvě nominace na Oskara. Narodil se roku 1945 v Rochesteru ve státě New York. Na Harvardu vystudoval historii a literaturu a při škole začal s herectvím. Po promoci získal stipendium na londýnské akademii LAMDA. V roce 1973 debutoval na Broadwayi ve hře The Changing Room a rovnou dostal cenu Tony. Další získal v roce 2002. Na velkém plátně se objevil ve filmech All That Jazz, Svět podle Garpa, Cena za něžnost, Memphiská kráska, Cliffhanger nebo Zrození planety opic.  

Joseph Gordon-Levitt
Sitcom Takoví normální mimozemšťané byl pro mladého herce velkou příležitostí. Výrazně ho však omezoval. Nemohl hrát v jiných filmech a sbírat ceny (předtím dostal např. Cenu pro mladé umělce pro nejlepšího herce do deseti let za roli v Teče tudy řeka). Přesto si našel čas třeba na komedii 10 důvodů, proč tě nenávidím a horor Halloween: H20. Po skončení natáčení seriálu dokonce odešel z hereckého světa na vysokou školu. Zjevně šlo jen o dočasnou přestávku, během níž se zbavil nálepky dětské hvězdy. Po návratu do šoubyznysu spolupracoval např. na filmu Počátek. Fanoušci již očekávají jeho výkon v letošním snímku Temný rytíř povstává. Při jeho přípravě se dokonce zvažovalo, zda díky výrazné fyzické podobě s Heatem Ledgerem nebude Joseph schopný převzít roli Jokera.