Tak mě někdy napadá

Tak mě někdy napadá

O pořadu

Film natočený na motivy knihy Kena Keseyho se odehrává ve státě Oregon. Stamperovi, jejichž rodinu vede tvrdou rukou otec Henry, jsou dřevaři a jsou na to náležitě hrdí. Když se ostatní dřevařské firmy rozhodnou stávkovat, Stamperovi se nepřipojí. Mají objednávku a chtějí ji splnit. Dostávají se do nemilosti, ale díky své tvrdohlavosti se s tím nějak vyrovnají.

Jenže vztahy v rodině nejsou zrovna idylické. Nejstarší syn Hank žije s Viv, kterou rodina poté, co porodila mrtvého chlapce, moc nebere. Je v manželství nešťastná. Druhý bratr JoBe žije s manželkou Jan a třemi dětmi. Jednoho dne se objeví třetí syn Leeland, který žil se svou matkou, druhou Henryho ženou, v jiném městě. Po její sebevraždě se vrací k rodině. Zapojí se do těžby dřeva.

Rodina musí čelit útokům ostatních dřevařů. Jednou jim někdo nařízne lano a jen zázrakem těžký padající strom nikoho nezabije. Dalším počinem stávkujích je vypálený těžařský stroj. Ani Stamperovi nepřiměje, aby se připojili ke stávce. Vivian sice přemlouvá Hanka, ale ten nedbá. Pak však dojde k tragédii. Kácený strom se nečekaně rozštípne a nadobro změní život rodiny. Jedna část zasáhne Henryho, kterému téměř amputuje ruku. Musí okamžitě do nemocnice, kde však na následky zranění zemře. JoBe je zase zavalen kmenem v řece a před zraky bezmocného Hanka se utopí. Aby toho nebylo málo, Viv se rozhodne Hanka opustit a odchází. Zůstali už jen dva. Hank a Lee…