Syndrom

Syndrom

O pořadu

Obyvatele New Yorku ohrožuje v blízké budoucnosti syndrom rychlého stárnutí. Pokud nakažení každý den neužijí prostředek Anzanol, zestárnou za jeden den o jeden rok.

 

Město je rozděleno na městskou zónu, kde žijí takzvaní Čistí, nenakažení, a na Bluelands, kde živoří ti nakažení. Anzanol vynalezl doktor Ethan Grant, který jako římský imperátor vládne celému městu. Léku vyrobí firma Granttine dostatek, ale jen ona určuje, kolik se ho dostane do Bluelands. Jack Hennessey pracuje jako vedoucí výroby v Granttine a potají pomáhá dodávkami Anzanolu svým přátelům z Bluelands.

 

Je totiž přeběhlík, protože je nakažený. Má však implantát, který ho před syndromem chrání. Jeho žena Ruth, která o tom neví, mu oznámí, že spolu čekají dítě. Jack si uvědomí, že dítě bude nakažené. Jacka s Ruth záhy přepadnou takzvaní hledači odměn a ve rvačce zničí Jackův implantát. Jack umírá, ale ještě přec smrtí stačí Ruth říct, že už byl blízko skutečnému léku, který syndrom umí vyléčit. Má se v Bluelands spojit s Ionou, která žije s ostatními přáteli a dětmi v sirotčinci sv. Rity…