Světla páteční noci

Světla páteční noci

O pořadu

V malém texaském městečku Odessa připravuje trenér Gary Gaines své chlapce z mužstva Odessa Permian Panthers na mistrovství státu Texas ve fotbale. Kádr má sice dobrý, ale konkurence je velice silná. Největší hvězdou jeho týmu je Boobie Miles, mladík černé pleti, jenž žije se svým strýcem L. V., který ho v jeho fotbalové vášni nadšeně podporuje.

 

Další vynikající hráč Mike Winchell bydlí s těžce nemocnou matkou. Ale i ta žije jen fotbalem a úspěchy svého syna. To Don Billingsley to má těžší: jeho primitivní, násilnický a věčně opilý otec ho kvůli fotbalovým nezdarům pravidelně bije a neváhá to udělat ani na hřišti před všemi spoluhráči. Ivory Christian prakticky nemluví, zato na hřišti to dokáže rozjet, stejně jako Brian Chavez, Chris Comer a další hráči.

 

Během zápasu proti družstvu Marshall si nejlepší hráč Boobie zraní koleno. On i jeho strýc se nejprve snaží zranění bagatalizovat a vyhýbají se podrobnějšímu tomografickému vyšetření. Když k němu konečně dojde, sdělí lékař Boobiemu špatnou zprávu: má přetržený vaz v koleni a s fotbalem, nesmírně rychlou a hlavně tvrdou hrou, je asi konec. Boobie to nicméně zkusí ještě jednou v důležitém zápase proti Midlandu, bolest v koleni se ale opět ozve. Je to také mladíkův poslední zápas...

 

Navzdory tomu, že Permian prohrají, je ještě šance dostat se do play off: vzhledem k nerozhodnému počtu bodů tří mužstev se o postup losuje. A přestože družstvo ani jeho trenér neměli v poslední době mnoho štěstí, tentokrát stojí při nich: Permian Panthers postupují do play off, kde je čeká mimořádně těžký soupeř Dallas Carter. Mladíci, všichni černé pleti, jsou mnohem vyšší a očividně i silnější než hráči Permian...

 

Trenéři a manažeři se dohadují o místě konání zápasu, protože se obávají bitek mezi příznivci obou mužstev. Nakonec se rozhodnou uspořádat utkání na neutrální půdě, na stadionu Astrodome Houston. Trenér Gaines i hráči se připravují mimořádně pečlivě: tentokrát jde o titul mistra státu Texas!