Svět hledá superhrdinu

Svět hledá superhrdinu!

O pořadu

Netradiční soutěž, do níž se může přihlásit každý, kdo vymyslí zcela nového superhrdinu včetně kostýmu a speciálních schopností.


Tisíce fanoušků přijíždí na konkurz, který pořádá komiksový guru Stan Lee. Vybere si však jen jedenáct nejzajímavějších, kteří se utkají ve vyřazovacích disciplínách.

 

Skupina hrdinů bydlí v tajné skrýši a plní úkoly, které jim Stan zadává. Úkoly prověřují jejich schopnost pomoci druhému v nouzi, testují odvahu a výdrž, zkoumají hloubku srdce. Protože superhrdina se nepozná podle velikosti svalů, ale velikosti srdce, jak guru nikdy nezapomíne připomenout. Jednou týdně pak nastává vyřazování.

 

Pokaždé předstoupí tři hrdinové a z nich jeden odchází domů. Obvykle se Stan vyjádří o každém jednotlivém hrdinovi – o tom, co se mu povedlo a nepodařilo a proč. Stan se snaží koncipovat své výtky jako moudré rady, které předkládá jednotlivcům k zamyšlení.

 

V plnění úkolů samozřejmě nepomůže létání ani rentgenové pohledy, jen jejich skutečná odvaha, čestnost a obětavost. Na vítěze klání plného emocí čeká výjimečná odměna – nesmrtelnost v podobě vlastního komiksu a celovečerního sci-fi filmu. Ale hlavně se můžou stát vzorem mnoha dalším, což je především motivace většiny soutěžících.