Status: Nežádoucí

Status: Nežádoucí

O pořadu

Agent CIA se uprostřed mise v Nigérii dozví, že se z neznámého důvodu ocitl na černé listině.

 

Valná většina lidí by asi byla nadšena, kdyby se nacházela na nádherných písečných plážích South Beach, avšak Michael Westen (Jeffrey Donovan) k této „většině“ nepatří.

 

V patách má FBI, bývalou přítelkyni se sklonem k násilí, která s ním chce jednou provždy zúčtovat, i hypochondrickou matku, jež mu volá 30x za den. Ale to jsou jen zanedbatelné problémy… Po deseti letech služby vlasti, kdy pracoval jako tajný agent ve východní Evropě a v zemích OPEC, prožívá Michael to nejhorší, co se může špionům přihodit.

 

Uprostřed nebezpečné mise v Nigérii ho jeho „kontakt“ informuje, že byl „upálen“. Dostane-li špion výpověď, není mu to telefonicky oznámeno z osobního oddělení, ani nedostane zlaté hodinky na odchodnou. V Michaelově případě po něm začnou jít, obstaví mu veškerá bankovní konta, dopraví ho do Miami, kde ho ponechají svému osudu, a navíc mu ve všech vládních seznamech udělají velkou černou tečku. Protože ho nemohou připravit o to, co umí a co má v hlavě, připraví ho alespoň o majetek a zdroje, aby si pojistili, že už nebude moci dál pracovat. Jednoduše ho „upálí“…

 

A tak má Michael před sebou zcela jinou misi: musí přijít na to, kdo se postaral o to, že byl upálen – neboli označen za nežádoucího –, a proč byl dán na černou listinu, aby se zase dokázal vzchopit k životu. Mezitím musí zabránit náhle nepřátelskému světu starých protivníků, kteří na něho mají spadeno. Aby mohl žít v Miami a financovat své vyšetřování, přijme pomoc jediných dvou „přátel“, kteří mu zbyli: Fiony Glenanneové (Gabrielle Anwarová), bývalé agentky IRA, která dřív byla i jeho milenkou, a Sama Axeho (Bruce Campbell), dávného kontaktu na vojenskou rozvědku, kterého FBI pověřila, aby na Michaela dohlížel.

 

Michael je nucen vypořádat se i s rodinou, před níž dosud prchal na druhý konec světa – zvláště pak se svou matkou Madeline Westenovou (Sharon Glessová), která je šťastná, že má syna konečně doma. Michael byl naopak šťastný, když se nacházel na druhé straně hemisféry daleko od své rodiny. V sedmnácti odešel z domova a dal se naverbovat do armády, aby se domů už nikdy nemusel vrátit. Nyní však uvízl v Miami, jediném místě, kam se za žádnou cenu nechtěl nikdy vrátit, kde musí čelit nepříjemným vzpomínkám na dětství a napravovat zničené vztahy, které za sebou zanechal.

 

Čím více se Michael dostává k jádru věci, tím více potřebuje někoho, kdo by stál o jeho služby – především zoufalé lidi, kteří si nemohou dovolit obrátit se na policii. Díky zkušenostem získaným u tajné služby i sarkastickému humoru se z něj stane zdráhavý hrdina. Je to nebezpečná hra, ale nic lepšího nemůže dělat… alespoň prozatím. Za zrodem seriálu Status: Nežádoucí stojí Matt Nix (Chasing Vermeer), který jej vytvořil, napsal k němu scénář a je jeho exkluzivním producentem. Dalším exkluzivním producentem je Mikkel Bondesen (Catch That Kid).