Smrtící včely

Smrtící včely

O pořadu

Karla je vystudovaná lékařka, která žila do svých 16 let na Mallorce. Když jí bylo 8, zemřela tragicky její matka a otec Hans se brzy oženil s novou ženou a pořídil si s ní dítě. Karle tam už nebylo dobře a vrátila se do Německa. S otcem se neviděla dlouhých 13 let a nyní se za ním vypravila, protože chce prodat svou polovinu domu, kterou zdědila po matce. Otec, ač nerad, souhlasí, ale než dojde k podpisu smlouvy, postihne ho těžká alergická reakce po bodnutí hmyzem. Karla lékařům tvrdí, že se nejedná o alergickou reakci, všechno nasvědčuje tomu, že se jedná o otravu. Žádná léčba nepomáhá a otci začínají selhávat ledviny. Musí být dialyzován, ale to pomůže také jen na chvíli. Karla se rozhodne, že najde hmyz, který otce bodnul. Vydá se do starého mlýna, kde jí otec opravoval moped, a tam najde mrtvou včelu, která vypadá divně. Takovou ještě nikdy neviděla. Vydá se do entomologického ústavu, aby požádala o pomoc doktora Alvareze, který se ve včelách vyzná. Musí zjistit, o jaký druh jde, aby se mohl vyrobit protijed. Alvaréz však není příliš ochotný a tvrdí, že má moc práce. Karla tedy hledá někoho dalšího a dostane se až k taxikáři a bývalý entomolog Benovi, který se ve včelách vyzná. Také pracoval u doktora Alvaréze, ale pro názorové neshody ho Alvaréz vyhodil a on se nyní musí živit jako řidič.

Ale nejen Karlin otec má problémy. Šéf místní policie už pátrá po hmyzu, který zabíjí i velká zvířata, a zdá se, že by to pro ostrov mohla být velká pohroma.

Ben si je jistý, že taková včela, kterou mu Karla popsala, na ostrově běžně nežije. Musela sem být nějakým způsobem importovaná a zkřížená s jinou včelou, protože jinak by nepřežila v prostředí, které není její vlastní. Podezření padá na Alvaréze. Ben si je jistý, že pokud Alvaréz skutečně zkřížil včely, nejprve si vyrobil sérum, které by ho ochránilo před jedem, a navíc by tento výzkum jistě neprováděl v entomologickém institutu.

Jediný způsob, jak zničit včelstvo, je najít a zničit královnu. Ta však může být kdekoliv. Mezitím jsou včelami napadeni i turisté na pláži a policie nechá vyklidit celý prostor a chce použít pesticidy, které včely zahubí. To může narušit celý ekosystém ostrova a Ben by tomu rád zabránil. Nejprve musí najít Alvarézovu laboratoř. Kousek od ostrova existuje jiný, na který se nesmí, je to přírodní chráněná památka. Ideální místo pro tajnou laboratoř. Karla s Benem se tam vydají a najdou Alvaréze. Ukradnou mu sérum a spěchají do nemocnice. Cestou jim však dojde benzin. Shodou okolností je to blízko mlýna, kde má Karla moped. Zatímco Ben se ho pokouší nastartovat, Karla objeví včelí královnu. Je vyděšená, ale začne kolem sebe rozlévat hořlaviny. Oheň je jediná možnost jak se včel zbavit. Téměř tam uhoří, nebýt Bena, který ji v poslední chvíli zachrání život. Královna je mrtvá, a není tudíž nutné po ostrově rozprašovat jedy. Ben zavolá šéfovi policie, že hlavní nebezpečí je zažehnáno a akce je odvolaná. Teď musí rychle do nemocnice. Ošetřující lékař odmítne Karlinu otci píchnout nevyzkoušenou látku, ale jeho manželka si to přeje, a tak to Karla udělá. Zprvu se zdá, že sérum nezabírá, dokonce u otce dojde k zástavě srdce, ale nakonec přeci jen látka začíná účinkovat a otci se začíná dařit lépe a může se vyrobit sérum i pro ostatní postižené pacienty.

Alvaréz zmizí, ale policejní šéf ho spatří na letišti, když se chystá na dovolenou. Alvaréz je sice zatčen, ale jeho kufr je již odbavený a v něm odpočívá včela, která bude znamenat nebezpečí na jiném konci světa.

Karla a Ben díky společným zážitkům najdou i další společnou věc, a to vzájemnou lásku.