Skřípění

Skřípění

O pořadu

Erica Riverse a jeho přátele Dustina, Matta a Fešáka Lou brigáda o školních prázdninách moc nebaví. Jsou docela slušnými skejťáky a jejich snem je vypracovat se na špičku. Nemají však žádné kontakty, a proto se rozhodnou vytvořit skupinu Super Skejťáci a vydat se z Chicaga na cestu napříč USA ve stopách turné slavného Jimmyho Wilsona.

Začátky nejsou moc slavné. V Kansasu se na přehlídku nedostanou, protože nemají sponzora, a jen trikem se můžou zúčastnit skejťácké party, z níž je však nemilosrdně vyhodí. Pokračují za Jimmym do Colorada, kde však jeho vystoupení zmeškají. Snaží se na sebe všemožně upozornit, ovšem stále bez výsledku... Sukničkář Fešák Lou si přivede do dodávky jednu z obdivovatelek skejťáků a ta s nimi odjede.

Když na chvilku zastaví v poušti, dívka jim vyhází věci na zem a ujede s jejich autem. Klukům docházejí peníze a do Tucsonu, který je další zastávkou Jimmyho Wilsona, se musejí vydat stopem… V Tucsonu se Eric seznámí s dívkou Jamií, která doprovází dalšího známého skejťáka Bama Margeru. Mattovi s Dustinem se podaří vniknout do Jimmyho karavanu a nechat tam kazetu s nahrávkou vlastních jízd. Jamie Erikovi radí, aby jezdili dál, že si je někdo určitě najde.

Na přehlídku se však znovu nedostanou a Eric má chuť to vzdát… Kluci ho nakonec přemluví, aby jeli dál. Rozjedou se za Mattovými rodiči, kteří pracují u cirkusu. Ti jim dají najíst a půjčí jim náklaďáček, kterým se dostanou až do Santa Moniky, kde se koná další přehlídka. Když se na ni snaží znovu dostat, s překvapením zjistí, že jsou tentokrát zaregistrování díky Jamii, která je na seznam vystoupení nechala zapsat…