Skleněné peklo

Skleněné peklo

O pořadu

V San Francisku se má otevírat impozantní stavba: 135 pater vysoký mrakodrap. Těsně před slavnostním zahájením provozu zjišťuje hlavní projektant Doug Roberts, že nebyly zcela přesně dodrženy předepsané parametry elektroinstalace: použité kabely jsou neizolované, byly použity slabší jističe, není dokončená instalace bezpečnostního zařízení. Tyto "úpravy" projektu má na svědomí Simmons, který ovšem jednal na příkaz svého tchána, stavitele Duncana. Rozčilený Doug už nemůže zastavit zahájení slavnostního večera na oslavu stavby.

 

První rozsvícení světel ve všech patrech je skutečně impozantní, rázem ale přetíží "upravenou" elektroinstalaci. Zatímco restaurace v nejvyšším patře se zaplňuje prominentními hosty, ve skladišti v 81. patře se šíří plameny od zkratu v síti. Samohasicí zařízení selže a než je oheň zjištěn, zachvátí již celé patro. Domácí hasiči zjišťují, že požár nezvládnou, jsou povolány městské jednotky vedené velitelem O´Hallorhanem. Než přijedou, pokusí se Doug přemluvit Duncana k okamžité evakuaci hostů večírku, neboť se bojí průniku ohně do stoupaček, je ale odmítnut a nařčen ze zveličování nebezpečí. Až velitel hasičů donutí Duncana k vyhlášení ústupu. Nastává panika, výtahy nestačí odvážet hosty. Oheň se šíří po celé budově, umírají hasiči i civilisté, lidé se dusí, v zoufalství se vrhají z oken. Doug se snaží všemi silami pomáhat, odvádí po zříceném schodišti skupinku dětí, ale zjišťuje, že cesta je odříznutá.

 

V domě selhal generátor, takže se zastavil poslední funkční výtah a uvěznil skupinu lidí, mezi nimi i Dougovu partnerku Susan. Záchranáři pomocí vrtulníku snesou celou výtahovou kabinu bezpečně k zemi. Podobně se pokusí evakuovat i zbylé lidi z horního patra, ale silný vítr způsobí havárii vrtulníku při přistání na střeše. Dalším pokusem je postavení lanovky z protějšího domu, tento způsob záchrany je ale příliš pomalý a v nastalé panice se lano po přetížení utrhne. Poslední možnou šancí je exploze obřích zásobníků vody na střeše...