Skandál Bulworth

Skandál Bulworth

O pořadu

Senátor Jay Billington Bulworth se chystá na poslední předvolební víkendovou kampaň. Už pár dnů nejedl ani nespal, je v těžké depresi. Před víkendem si zvýší pojistku, objedná si u muže jménem Vinnie svou vlastní vraždu a pak se vydává dokončit volební kampaň.

Vystoupí z letadla a jeho poradce Dennis Murphy mu hned sděluje plány. Jako první jedou na setkání s problematickou černošskou menšinou do kostela. Jelikož chce Bulworth zemřít, nic neslibuje, ale říká čistou pravdu o tom, jak na ně všichni v Senátu kašlou, protože chudí lidé žádnou kampaň nezaplatí.

Černoši jsou pobouřeni, ale někteří nechápou, jestli si z nich dělá legraci nebo to myslí vážně. Hned po návštěvě kostela přichází Bulworth do domu Liebowitze, kde se sešla smetánka. Bulworth opět říká jen to, co si skutečně myslí, čímž přítomné dost uráží. Tři černošské dívky, které byly v kostele, se staly dobrovolnými pomocnicemi v Bulworthově kampani, a z domu Liebowitzů je Bulworth odváží svou limuzínou.

Děvčata požádají o odvoz do jednoho černošského klubu, kam s nimi jde i Bulworth, kterému se líbí jedna z dívek – Nina. Bulworth se v klubu úplně odváže a skončí se zábavou až ráno. Poradce Murphy ho na poslední chvíli dostane na snídani s bohatými sponzory kampaně, kde Bulworth pokračuje ve své upřímnosti. Murphy se bojí hlavně o svou kariéru, ale najednou Bulworthovi dojde, že už zemřít nechce a snaží se zkontaktovat s Vinniem.

Všimne si muže, který ho vždy zpovzdálí sleduje, čímž Bulworth dojde k závěru, že jde o najatého vraha, a utíká před ním. Po nějaké době se Bulworthovi konečně podaří zkontaktovat s Vinniem, ale sotva se s ním domluví na zastavení své vraždy, dostane Vinnie infarkt. Když se o tom Bulworth později dozví, nemá tušení, zda Vinnie stačil zabijáka odvolat…