Ruské peklo

Ruské peklo

O pořadu

Andrew Chambers jede se svým přítelem a kolegou z FBI Rudym na schůzku s ruským překupníkem zbraní Nikolayem Klimovem. Ten jim nabídne několik druhů ručních zbraní, ale když se Andrew zeptá na řízené střely, Nikolay je trochu nesvůj a nakonec přikáže svým mužům, aby je oba zabili. Do akce se zapojí zásahová jednotka, která měla oba agenty krýt. Nikolay se pokusí o útěk, Andrew ho začne pronásledovat a Nikolay ho zabije.

Andrewův otec Roger chce dopadnout Nikolaye, který se vrátil do Ruska, ale Rudy mu na pohřbu vysvětlí, že oficiální diplomatickou cestou to určitě nepůjde. Rudy mu také řekne, že má od zítřka dvoutýdenní dovolenou a odjíždí do Ruska, kde tuto záležitost hodlá vyřešit jinak. Roger se rozhodne jet s ním a pomoci mu v pátrání za pomoci svých starých kontaktů, které tu má z dob své diplomatické minulosti.

Setkají se s Olegem, který jim za tři tisíce dolarů dá adresu, kde večer najdou Nikolaye, a také jim dá neregistrované pistole. Jdou do klubu, kde Nikolaye objeví a strhne se přestřelka. Objeví se tu i ruská policie, která klub sleduje a odposlouchává kvůli špičkám ruské mafie, která se tu schází. Nikolay opět uprchne a na parkovišti zabije jednoho z policistů, kamaráda velitele zásahové jednotky Vlada Stepanova. Vlad si potom vezme Rogera na stanici k výslechu, a snaží se zjistit, co dělali v klubu a kde vzali zbraně, které u nich našli. Roger se vymlouvá, že jsou tu jen na dovolené a zbraně že našli. Vlad ho nechá odvézt zpátky do hotelu, kde ho nechá hlídat. Roger nalije něco svému strážci do pití a uteče.

Vladova známá Sasha zjistí, že Nikolayovy spisy z posledních dvou let byly vymazány a všichni jsou velmi překvapení, že se ptá zrovna na něj. Vlad tedy jde za Rudym do nemocnice a řekne mu, že by teď měli spolupracovat.

Řekne mu, že Oleg, který jim dal informace, je šéfem zlodějské bandy a Nikolay je v podstatě jejich konkurentem. Akci v USA, při které zemřel Andrew, udělal Nikolay na vlastní pěst, bez vědomí syndikátu, čímž své šéfy pořádně rozčílil. Roger se mezitím pokouší přesvědčit Olega, aby mu znovu pomohl. Ten mu nakonec dá adresu, na které bydlí Nikolayova přítelkyně Masha.

Když Roger odejde, pošle tam ihned Oleg pár svých lidí, aby všechny zabili. Ti také zastřelí dva Mashiny přátele, Mashu ale Roger schoval, protože si útočníků včas všiml. Roger se opět dostane do vězení, kde se ho Vlad snaží přinutit ke spolupráci. On stále odmítá, až Vlad dostane od svého nadřízeného rozkaz odvézt Rogera na letiště, protože jeho vízum bylo zrušeno a je vyhoštěn ze země. Cestou na letiště Roger konečně přizná Vladovi, proč je v Moskvě a co se stalo jeho synovi. Vlad nakonec se spoluprací souhlasí...