Řeka bez návratu

Řeka bez návratu

O pořadu

Matt Calder hledá ve stanovém městečku zlatokopů devítiletého syna Marka. Protože ho opustil už dávno, chlapec si na něj nepamatuje. Je ale šťastný, že se konečně setkávají. Matt má v plánu postavit si v horách malou farmu.

 

Mark se ale ještě chce rozloučit se svou jedinou přítelkyní, krásnou barovou zpěvačkou Kay. Pracně si v osadě vydělává, aby mohla konečně odejít do města a přestat třít bídu. Její přítel Harry Weston právě vyhrál v kartách bohaté naleziště. Chce si ho jet zapsat do nejbližšího města a bere Kay s sebou. Těší se na lepší život. Kay ovšem netuší, že je Harry bezohledný podvodník.

 

Matt a Mark už nějakou dobu žijí ve  srubu, když jednou spatří, jak se po řece řítí neovladatelný vor. Když Matt hodí pasažérům lano, ukáže se, že jsou to Harry s Kay. Harry spěchá do města kvůli registraci pozemků.  Matt Když ho od další cesty zrazuje. Tvrdí, že bez koně a pušky se do města nedostanou. Harry mu obojí bezostyšně ukradne. Ve rvačce navíc Matta zraní. Překvapená Kay, která si o svém příteli dosud myslela jen to nejlepší, se rozhodne se zraněným mužem zůstat. Počká, až Harry vyřídí svou záležitost ve městě a vrátí se pro ni…