Řeka
midiplayer midiplayer
midiplayer
Upoutávka
Upoutávka se přehraje za 2 s.

Řeka

O pořadu

Každé pondělí ve 22.00

 

Slavný expert na divočinu doktor Emmet Cole se ztratil hluboko v Amazonii. Jeho rodina, přátelé a televizní dokumentární štáb jej chtějí nalézt. Vydají se proto na dobrodružnou a doslova vražednou výpravu.

 

Originální název: The River
Země a rok vzniku:
USA 2012, Disney
Žánr: paranormální thriller
Série: 1.
Premiéra: 7.1.2013
Počet epizod: 8
Délka epizody: 43 minut

Tvůrci: Oren Peli, Michael R. Perry

 

Herci / postavy:

Bruce Greenwood / dr. Emmet Cole, Joe Anderson / Lincoln Cole, Leslie Hopeová / Tess Coleová, Eloise Mumfordová / Lena Landryová, Paul Blackthorne / Clark Quietly, Thomas Kretschmann / kapitán Kurt Brynildson, Daniel Zacapa / Emilio Valenzuela, Shaun Parkes / Andreus Jude „A. J.“ Poulain, Paulina Gaitán / Jahel Valenzuela

 

O seriálu:
Slavný badatel a televizní osobnost Emmet Cole se vydal na expedici do hlubin neprozkoumané Amazonie a už se nevrátil. Pátrání nepřineslo žádné výsledky. Rodina a přátelé se vzdali vší naděje. Uspořádají proto symbolický smuteční obřad. Truchlící vdova Tess se jen těžko smiřuje se skutečností, že je manžel po smrti, syn Lincoln se naopak konečně chystá pohřbít minulost. Pro miliony dětí, které vyrostly při sledování Emmetova seriálu, byl hrdina. Pro vlastního syna Lincolna byl však vždy spíše záhadou. Šest měsíců od zmizení náhle začne vysílat nouzový signál doktorovu pozici. Tess přinutí Lincolna, aby se s ní přidal ke skupině, která se vydá otce hledat. Na záchrannou operaci jsou potřeba peníze, proto rodina souhlasí, že bude bývalý producent Clark výpravu natáčet jako dokument. V nesourodé skupině starých kamarádů a nových známých je také šikovná Lena, dcera kameramana, který zmizel s Emmetem. Rovněž se připojí loajální mechanik Emilio a nebezpečný osobní strážce kapitán Kurt Bryniuldson. Tým netuší, že je výprava zavede do míst, kde ožívá pravá magie a věci nejsou tím, čím se zdají být. Události téměř mytických rozměrů je zatlačí na hranice jejich možností.

 

Zajímavosti:
Pilotní epizoda se natáčela v Portoriku, zbytek na Havaji.

Jedním z producentů by i slavný režisér Steven Spielberg.

Název lodi Magus znamená v latině kouzelník.

 

Herci:

 

Bruce Greenwood (dr. Emmet Cole)
Kanadský herec a hudebník Stuart Bruce Greenwood se proslavil hlavně rolemi amerických prezidentů ve filmech Třináct dní a Lovci pokladů: Kniha tajemství a ztvárněním kapitána Christophera Pikea v novém Star Treku (2009). Objevil se i v desítkách dalších filmů, například Já, robot, Hlubina, Jádro nebo Capote. Začínal na divadelních prknech ve Vancouveru a už plánoval vyměnit hereckou kariéru za práci v chemické továrně, když v roce 1979 získal roli v dobrodružném thrilleru Medvědí ostrov. Pak přišly role v seriálech jako St. Elsewhere a Nebezpečný záliv a postupně se propracoval k větším příležitostem. Je ženatý se Susan Devlinovou a žije ve v Los Angeles.

 
Joe Anderson (Lincoln Cole)
Joe Anderson pochází z Anglie. Oba rodiče byli divadelní herci, kteří pracovali i v televizi a filmu. Profesionálně hraje od dětství, prý kvůli tomu, že byl dyslektik. Umí dobře fotografovat, hrát na kytaru a zvládá také gymnastiku. Zahrál si ve Vraždách v Midsomeru, filmech Ve stínu Beethovena, Vášeň a cit, Control nebo v druhém Twilightu. Do povědomí diváků pronikl zejména rolí Maxe ve snímku Across the Universe, kde hraje mladého rebela donuceného bojovat ve Vietnamu a předvede své hudební nadání.

 
Leslie Hopeová (Tess Coleová)
Kanadská herečka Leslie Hopeová pochází z Halifaxu v Novém Skotsku. Je vdaná za kameramana, producenta a režiséra Adama Kanea a z předchozího manželství má jedno dítě. První filmovou roli dostala ve snímku Ups & Downs z roku 1981. Od té doby se objevuje v mnoha převážně kanadských produkcích. Její nejslavnější rolí je nejspíše Teri Bauerová, manželka Jacka Bauera v seriálu 24 hodin. Zahrála si v thrilleru Drtič a matku Kiry Nerys ve Star Treku: Hluboký vesmír devět. Rovněž se věnuje produkci, psaní a režii. Natočila dva televizní filmy, epizodu Příběhů detektiva Murdocha a po výpravě do Kambodži dokument o životě tamních dětí po válce, za který získala několik ocenění.

 
Eloise Mumfordová (Lena Landrová)
Eloise se narodila a vyrostla ve státě Washington, kde se díky místním horám a plážím zamilovala do divoké přírody. Už od mládí střídala herectví s dobrodružstvími v divočině a strávila pět měsíců výukou angličtiny v rumunské Transylvánii. Vystudovala Tisch School of Arts v New Yorku a debutovala na Broadwayi v představení Speed the Flow. Objevila se ve filmu Some Boys Don’t Leave a v seriálech Lone Star a nebo Nemocnice Mercy.

|305599|gallery -->