Poslední bojovník

Poslední bojovník

O pořadu

Každé úterý ve 20:15

 

Kdo vyhraje? Šest soutěžících, nebo domorodci?

 

Wrestling v brazilském pralese, závody kánoí v Nové Guinei, boj holí u kmene Zulu v Jižní Africe a mnoho dalších krutých soubojů!

 

Název: Poslední bojovník / Last Man Standing
Země a rok původu:
Velká Británie, 2007-2008
Žánr:
akční reality show
Série:
1.
Premiéra
Počet epizod:
12
Účinkují:
Jason Bennett, Mark Hoban, Bradley Johnson, Corey Rennell a Rajko Radovic

 

O pořadu:

Akční reality show, v níž se šest soutěžících z Velké Británie a USA utkává s šampiony z kultur, které jsou dosud málo dotčené civilizací, v jejich tradičních kmenových disciplínách. Pořad je výpravný - štáb cestuje kolem celého světa na místa, kde se ještě nikdy nenatáčelo. Soutěžící se seznamují s domorodými kulturami a zkoušejí, jaké je žít v divočině.

 

Každá epizoda začíná seznámením soutěžících s novou domorodou kulturou a setkáním s místním náčelníkem nebo stařešinou. Domorodci návštěvníkům předvedou, jak vypadá disciplína, v níž budou soutěžit. Soutěžící musejí bydlet a jíst s domorodci, pomáhat jim s prací. Zároveň jsou místními odborníky trénováni v technikách, které budou potřebovat k daným soubojům. Často se účastní místních rituálů a tradic - ceremoniálních tanců, nošení tradičních oděvů, malování těla, rituálních zkoušek síly a odvahy a uctívání místních božstev a duchů včetně obětování.

 

Soutěžící jsou většinou rozděleni na dvě skupiny se dvěma trenéry a připravují se spolu s domorodci. Některé z epizod obsahují i vyřazovací fázi, v níž místní trenér pustí do soutěže jen ty bojovníky, kteří mu dostatečně imponovali. V některých sportech - například v zápasech - jsou soutěžící rozděleni podle váhových kategorií. Ve finálovém kole vyhraje ten, kdo měl v týdnu nejlepší výkony - došel nejdál v individuální vyřazovací soutěži, vyhrál závod nebo měl nejlepší skóre v týmovém sportu. Pokud mají dva soutěžící srovnatelné výsledky, rozhodnou místní trenéři.

 

Soutěžící svým založením hodně přispívají k zábavnosti pořadu a je jasné, že je producenti dlouho a pečlivě vybírali. Jsou schopní přizpůsobit se nezvyklým podmínkám a jejich přátelství před i za kamerou nabízí příjemný kontrast k fyzickým výkonům. Každý má jiný talent, a tedy i rozdílný přístup k situacím. To, že je někdo nejsilnější, nemusí znamenat, že vyhraje.

 

Výrazným šampionem v první řadě reality show je americký silák Brad, který jde do každého úkolu s ohromným nasazením a pro domorodce je velkou atrakcí. Rajko je zase disciplinovaný fitness guru a uvědomuje si, jak je důležité trénovat také mysl. I to, jak je víra v těchto kulturách důležitá. Jason, závodník na BMX z Ameriky, si zase zakládá na své agresivitě a duchovní aspekty života ho vůbec nezajímají. Kickboxer a tanečník salsy Mark je pro změnu zdatný v technických disciplínách. Richard, intelektuální sportovec z Oxfordu, žil celkem pohodlný život, přesto touží dosáhnout maxima svých schopností. Poslední soutěžící Corey z Aljašky je odborník na výdrž a věnuje se horolezectví a dálkovému běhu.

 

Disciplíny první série:

Boj s holí kmene Zulu - Jižní Afrika

Běh na dálku u indiánského kmene Tahumara - Mexiko

Nagalandský kickboxing - Indie

Mongolský wrestling - Mongolsko

Trobriandský kriket - Papua Nová Guinea

Senegalský wrestling - Senegal

Závody kánoí na řece Sepik - Papua Nová Guinea

Běh s kmenem u kmene Kraho - Brazílie

Andský ledový závod - Peru

Pencak Silat - Indonésie

Závod kánoí - Vanuatu