Pavučiny

Pavučiny

O pořadu

Elektrikáři Sheldon, Dean, Junior a Ray procházejí opuštěným domem, který má být za pár hodin zničen. Mají odpojit jakýkoli zdroj elektřiny. Objeví místnost, v níž je spousta kabelů a generátor na jaderný pohon. Sheldon zmáčkne vypínač, generátor se rozběhne a v místnosti se objeví válec světla, který je portálem do paralelního světa.

Ray se světla dotkne, je okamžitě vtažen a Dean, který ho chtěl zachytit, také mizí. Ray s Deanem se sice ocitnou opět v Chicagu, ale je tu pusto a vše pokrývají pavučiny. Za chvíli za nimi dorazí i Shelby s Juniorem. Je jim jasné, že jsou v paralelním světě. Sotva se však zaradují nad nálezem auta plného peněz, pozře Juniora tvor s vizáží člověka a myslí krvelačné šelmy. Před dalšími útoky stvůr jsou zachráněni Elenou, která zde žije a ví, jak se bránit. Sheldon s Rayem se dostanou portálem zpět do svého světa, ale Dean to kvůli boji nestihne a portál se vypne.

Elena zavede Deana do úkrytu, kde se dozvídá o tomto světě od doktora Richarda Morelliho, který portál sestrojil. Portálem se do této říše dostala i pavoučí královna, která si z lidí dělá vojáky pouhým kousnutím. A někteří jí slouží jako potrava. Morelli vysvětlí Deanovi, že i on se sem dostal portálem. Věří, že Sheldon s Rayem přivedou pomoc. Opravdu se vrátí, ale jen se starými zápisky Morelliho. Jsou jejich nadějí, že se jim podaří postavit portál a zmizet do bezpečí. Krvelační vojáci pavoučí královny se stahují k jejich úkrytu. Morelli se snaží dokončit stroj na vytvoření portálu, zatímco jej ostatní brání...