Nezabiješ

Nezabiješ

O pořadu

Píše se rok 1976 a v Čínské čtvrti si profesionální zabiják jde vyřídit účty s jedním malým obchodníkem. Bez milosti ho zastřelí před zraky jeho ženy a malého chlapce. Vmísí se do toho další muž, Colaterallův nepřítel Max Templeton, kterému se také přezdívalo Jazzman. Při přestřelce pak zahyne i chlapcova matka. Max si k sobě chlapce vezme a dá mu jméno Chance Templeton. Vychovává ještě dalšího chlapce, který zůstal sám, Milese Templetona. Chlapci spolu vyrůstají jako bratři. Miles Chance ochraňuje, a nejen jeho. Je to jeho povahový rys. Max je zabiják a rozhodne se, že Chance vyučí svému „řemeslu“. Také chlapcům poví pravdu o jejich původu.

Děj se přesouvá do současnosti. Chance je profesionálním zabijákem, který má ve svém světě pověst odborníka. Jednoho dne dostane dobře placenou zakázku. Má zabít zpěvačku Angel. Chance zjistí, že jedním z členů její ochranky je jeho nevlastní bratr Miles, se kterým se roky neviděl, protože mu Max pověděl, že zemřel. Chance chce, aby mu Max pověděl pravdu. Miles si šel svou cestou, ale Chance se snažil kontaktovat a psal mu dopisy, které Max nepředával. Nechtěl, aby Miles Chance ovlivňoval. Chance, i přestože je zabiják, nechce Milese, se kterým vyrůstal, ohrozit, a proto tuto zakázku odmítá. Dozví se, že ji vzal manželský pár Collateral a Damage, kteří jsou proslulí tím, že při jejich akcích umírá i mnoho lidí kolem. Jsou naprosto bez skrupulí. Chance se o Milese bojí a rozhodne se za ním zajet. Angel má koncert v thajském Bangkoku a tam má i přijít o život. Chance se sejde s Milesem a poví mu, že jeho život je v ohrožení. Miles nemá strach. Kdysi se dal k námořnictvu, kde dostal skvělý výcvik. Pak pracoval pro SWAT a odtud šel k bezpečnostní službě. Je připraven ve službě i zemřít. V den konání koncertu se tam vypraví i Chance. A nejen on. Damage a Collateral do haly také vnikli a Damage začala střílet po členech ochranky. Chance zasáhne a Damage zastřelí. Společně s Milesem se snaží dopravit Angel do bezpečí. Pronásleduje je Collateral, který chce pomstít smrt své ženy. V jednu chvíli se Angel vymluví, že potřebuje na toaletu a Chance jde s ní. Milese mezitím přepadnou Collateralovi lidé a on sám ho pak zastřelí. Chance dovede Angel k jejímu manažerovi a zdá se, že už je po všem. Opak je však pravdou. Vychází najevo, že její vraždu si objednal právě manažer. Má práva ke všem jejím písním a její poslední album byl propadák. Kdyby byla mrtvá, byla by mu mnohem prospěšnější. Angel je v šoku, zvlášť když se tam objeví Collateral a chce ji zabít. Jak je jeho zvykem, nejprve zabije všechny kolem sebe, včetně manažera, ale Angel se podaří uprchnout. Chancovi, který je na odchodu, pořád vrtalo v hlavě podezření, že není něco v pořádku. Vrátí se a Angel osvobodí.

Chance a Angel prchají a schovají se ve skladu s výbušnými a hořlavými látkami. Tam je objeví Collateral a s Chancem si to chce vyřídit. Dohodnou se, že nepoužijí zbraně kvůli nebezpečí výbuchu. V jednu chvíli má Collateral navrch a Angel, které se podařilo ukořistit pistoli, ho zabije. Před skladem už je policie a chce dostat Chance za to, že zastřelil policistu. Chance chce, aby Angel odešla do bezpečí, a děkuje jí, že mu zachránila nejen život. Do skladu se také dostal Max, který má novou zakázku. Jeho terčem má být právě Chance. Ozvou se výstřely a ze skladu vychází Max. Nehodlá odložit zbraň a policie ho zastřelí. Celá budova je v plamenech.

Zhruba po roce, když se Angel připravuje na koncert, jí doručí obálku, ve které je Chancův medailonek a vzkaz: „Zachránila jsi mi víc než jen život!“ Chance je zpět.