Neuvěřitelné příběhy

Neuvěřitelné příběhy IV

O pořadu

První příběh: Do vězení se vrací k výkonu trestu smrti vrah Eric Peterson. Před několika lety přepadl obrněný vůz a zabil dozorce. Když se část vězňů smluví na útěku, přidá se k nim.Po střelbě dozorců jsou mrtví, zranění a jeden z vězňů je na pokraji smrti. Když se Peterson probere, náhodně se ho dotkne rukama. Přeskočí elektrické jiskry a střelné zranění zmizí. Peterson podporován dozorcem Meadowsem zjistí, že získal schopnost léčit. Řediteli věznice vyléčí ze slepoty dceru a ředitel mu slíbí, že se za něj přimluví u guvernéra. Guvernér Petersonovi milost neudělí a Peterson je popraven na elektrickém křesle. Když Meadows odváží jeho mrtvolu, všimne si, že mezi jeho rukou a Petersonovým tělem probíhají jiskry. Pozve vězně, aby si na Petersona sáhli a zbavili se tak svých neduhů. Peterson se probouzí. Ředitel neví, co má dělat.

Druhý příběh: Když se slavný spisovatel hororů Jordan Manmouth vrátí z propagačního turné domů, spatří v zrcadle za sebou muže, který ho chce zabít. Zjevuje se mu na každém lesklém povrchu..Manmouth začne mít strach. Jeho přítelkyně Karen v domě zakryje vše, co by mohlo postavu muže odrážet. Zůstane u něj přes noc a Manmouth spatří muže i v jejích očích. Změní se v něj, zpanikaří a vyskočí zavřeným oknem ven.

Třetí příběh: V uličce u baru uškrtí ženu sériový Klávesový vrah. Svědkem vraždy je bezdomovec, který zavolá policii. Vrah ho uškrtí a před policií se schová v baru. V baru vystupuje známý jasnovidec Falsworth. Se zakrytýma očima se dotýká hostů v sále a dokáže o nich leccos říct. Dotkne se i vraha a vidí, jak škrtí v uličce ženu. Poleká se a požádá zřízence, aby zavolal policii. Zavře do své šatny. Přichází za ním detektiv, který mu nevěří, protože jasnovidec vraha neviděl. Falsworth ze židle, na níž vrah seděl, vyčte adresu. S detektivem vstoupí do bytu. V místností stojí klavír, Falsworth zjistí, že jedna z kláves nerezonuje. Vyťukává další a zjeví se mu znovu vražda ženy a spatří i tvář vraha. Je to detektiv, s nímž je zavřený v bytě. Muž vraždí strunou od klavíru a podle not operní árie. Mezi oběma muži se strhne rvačka, Falsworthovi se podaří dostat k pušce. Když ho vrah škrtí, zastřelí ho a volá policii.

Čtvrtý příběh: Malíř Byron Sullivan miluje svou ženu Vanessu. Vanessa mu na zahradě stojí modelem. Byronův agent mu zařídí výstavu v New Yorku. Byron oslavuje v restauraci s Vanessou. Při cestě domů se převrátí kočár a Vanessa pod ním zahyne. Byron se z její smrti nedokáže vzpamatovat, všechny obrazy, až na ten poslední, spálí a s malováním končí. Vanessa před ním náhle ožije na zahradě tak, jak ji namaloval. Když se k ní přiblíží, Vanessa zmizí. Byron si ji chce přivolat a začne ji malovat v různých situacích, při kterých se s ní setkává. Nakonec Byron své obrazy vystavuje. Je spokojený, Vanessa s ním žije prostřednictvím jeho obrazů.